Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Spikanje v srcu, potenje, slabost

Spikanje v srcu, potenje, slabost

Pozdravljeni,

Stara sem 26 let. 168cm/59kg. 9 let jemljem KT Yasminelle. Imam zvito hrbtenico (razvidno iz rtg) in sem ze narocena na fizioterapijo. Ker me je bolel tudi prsni kos verjetno posledicno od hrbtenice sem bila napotena tudi na rtg pljuc (kjer so sicer dejali da je srce normalno). Ze kaksni dve leti imam tezave z prebavo (bolecine v trebuhu in redkejse blato) zato sem bila zdaj tudi napotena na pregled blata. Zadnje case (2 meseca) mi otekajo noge in imam zelo napihnjen trebuh.
Opisala sem svoje tezave, ce bodo vam morda v pomoc pri naslednjem kar me skrbi. Ceprav nevem ali je lahko kaksna povezava.

In sicer moje vprasanje je sledece. Ze vec let (cca. 7 let) se mi pojavljajo obcasne bolecine (spikanje) v predelu srca. Najhuje se mi je zdelo ko sem hodila na fitnes takrat sem zmeraj obcutila spikajoco bolecino. Na fitnesu so mi narediti tudi obremenilno testiranje (nevem ce se tako rece). Morala sem biti na tekalni stezi in so spremljali stanje srca, nekaj taksnega, kjer je trener dejal da bi bilo vredu ce bi odsla do kardiologa, da mi srce ob obremenitvi res zelo hitro bije. V mirovanju je utrip okoli 90-100. Zdaj sem fitnes opustila. In ze eno leto se sploh ne rekreiram. Vse to je zaradi tega, ker me je to odvrnilo od kakrsnekoli fizicne dejavnosti saj me ze ob pospravljanju stanovanja zacne spikati pri srcu. 🙁 Ker je fitnes ze od nekdaj moj hobi bi ponovno rada hodila na fitnes ampak zelo me skrbi da je kaj narobe z srcem in da bolje da ne. Ali veste kaj bi lahko bilo narobe? Sem povedala tudi osebnemu zdravniku in je mnenja da sem se premlada da bi bilo kaj narobe z srcem. Zato sem se odlocila da bi odsla na samoplacniski pregled srca ampak nevem kje bi se najbolje videlo v kaksnem stanju je srce. Bila sem sicer na ekg kjer so dejali da je vse vredu (2 leti nazaj). Ali bi priporocali rtg ali obstaja kaksna druga preiskava? Nevem kaj je razvidno iz rtg. Prihajam iz Maribora tako da bi bila vesela, ce veste, ce kje na nasem koncu opravljajo samoplacniske preglede srca. Hvala! Lep vikend. Barbara

Vaš dopis me je nekoliko presenetil. Napisali ste, da imate zbodljaje (špikanje) pri srcu in hiter pulz že v mirovanju in se ne odločite za obisk vašega zdravnika. Ali se vam je zameril? Vam je odveč čakanje, da pridete na vrsto? Rajši bi šli na pregled v privatno ordinacijo, kjer ni “čakalne dobe” ?. V dopisu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost organske bolezni srca . Mislim, da gre za dalj časa trajajoče duševno obremenitev (stresno stanje), ki je povzročilo nastanek “nevrovegetativne distonije”. Lahko napravite nekaj dobrega za vaše srce še preden poiščete pomoč pri vašem zdravniku. Skušajte se izogniti večjim telesnim in duševnim naporom. Če ste kadilka opustite kajenje. Zelo vam priporočam polurne sprehode delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden neodvisno od dnevnih obvez ali dnevnega vremena. Zelo priporočam tudi jemanje blagih pomirjeval (na p.r tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najprej se najlepše zahvaljujem za vaš odgovor in prijaznost. Težave sem omenila zdravniku ampak je podobnega mnenja kot vi. Ali se na rtg pljuč, ki je bil narejen nekaj časa nazaj vidi, če gre za kakšne težave s srcem in je na podlagi tega potem osebni zdravnik izključil nadaljne ukrepe? Pod kakšno hujšo stresno situacijo sicer nisem. Samo raznorazne vsakdanje skrbi katere verjamem, da nimam edina in težko verjamem, da bi lahko to bilo od stresa saj se ni zgodilo nič kaj preveč stresnega. Razen, da je stres nezaveden in se samo meni ne zdi tako velik. Zdaj že nekaj dni ponovno zelo težko diham. Občutek je tak da ob normalnih dnevnih aktivnostih kot tudi sedenju se mi zdi da tezko diham. Kot da zajamem premalo sape oziroma kot da ne pridem prav do zraka. Danes sem tudi spala zelo slabo zaradi tega. Ali mislite da v kolikor ne gre za fizične težave bi se ob jemanju persena to lahko izboljšalo. Bom upoštevala vaš nasvet in vzela persen ampak samo zanima me ce se bi naj potem težave z dihanjem v času jemanja umirile?

Lep pozdrav,

Barbara

nova
Uredništvo priporoča

Oblika težkega dihanja (“nekaj dni ponovno težko diham”) mnogo krat kaže na živčne napetosti (stres), ki se jih bolnik včasih niti ne zaveda. Tudi danes mislim, da ne gre za organsko bolezen. Poizkusite čim bolj zdravo živeti (ne zanemarite koristi rednih polurnih sprehodov več krat na teden). Prav tako svetujem uživanje blagih pomirjeval. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V opisu navedene motnje ne kažejo na bolezen srca, pač p na stresne vplive na srce in dihanje. Priporočam zdrav način življenja in blaga pomirjevala.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close