Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Spikanje pri srcu

Spikanje pri srcu

Pozdravljeni. Imela sem tezave z aritmijo, katra se je kar pogosto pojavljala (ponavadi ko sem skadila joint) sedaj je ze eno leto kar ne kadim trave, se mi je pa blaga aritmija pojavila parkrat (pri voznji po ovinkih, v fitnesu, med delom). Skoraj vsak dan pa me spika v levi strani prsi, pri srcu. Vcasih se mi zgodi da ne morem globoko vdihnit saj me zaboli na tem mestu, kar pa minr po kakih 10ih minutah in nato lahko zopet globoko vdihnem ali zazeham. Kljub temu, da sem naredila vec ekgjev in ultrazvok srca, kateri so vedno pokazali da je vse uredu, tudi 24 urni holter je pokazal vse uredu razen malo povisan utrip med delom (delam v restavraciji) ter da mi je srce 8x preskocilo, vedar so rekli da je to normalno. Zanima me ali bi me to spikanje in da ne morem globoko vdihnit ki traja ze nekaj casa moglo sekirati. 2x se mi je tudi zgodilo (med sproscenim pogovorom in voznjo) da me je na tem istem mestu mocno zabolelo da sem se kar zvila malo vendar je takoj minilo. Hvala za pomoc

Hvala za zaupanje. Mislim, da imate zdravo srce, ki reagira z zbadanjem in neprijetnimi občutki zaradi stresnih vplivov. Priporočam, da po potrebi vzamete tableto Persena (ki je v prosti prodaji). Proti navedenim motnjam zelo koristijo zdrav način življenja, zadostni nočni počitki, nekajenje, omejeno uživanje kave in alkohola ter polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

V zadnjem času(dveh tednih) se mi pojavlja špikanje oz. zbadanje v predelu srca in nekoliko nižje pod prsnim košem pa tudi na drugi strani prsnega koša. Gre za bolečino ki je prisotna cca. pol minute nato pa izgine in se čez nekaj časa spet pojavi. Med bolečino težko globoko vdihnem. Sicer sem star 19 let, ne kadim in ne pijem preveč, redno se ukvarjam tudi s športom. Zanima me kaj bi to lahko bilo in ali me lahko to zbadanje skrbi?

Že vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Zbadanje pri srcu je redko kdaj znak organske prizadetosti srčnih žil ali srčne mišice pač pa skoraj vedno znak živčne napetosti zaradi različnih vzrokov (čezmerne telesne obremenitve, duševne napetosti, skaljeni odnosi v domačem okolju ali v službi, nezaposlenost, čezmerno kajenje ali pitje alkohola, itd.). Bolnikom priporočamo zdrav način življenja, izogibanje stresnim situacijam, polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden, zadostne nočne počitke in po potrebi blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close