Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Povišan utrip

Povišan utrip

Pozdravljeni!
Stara sem 24 let, 163cm in 59kg. Pred približno 4 leti sem zaradi kontracepcijskih tabletk dobila aritmijo in tahikardijo. Na pregledu mi je kardiolog rekel da ni videti kaj hudega narobe z srcem in da naj spet pridem na pregled čez eno leto. Dobila sem tudi 24 urni holter ter naredili so obremenitvene teste. Po tem sem opustila tabletke in aritmija je s časom izzvenela, na vsake toliko pa sem imela kakšen napad tahikardije, ki pa ni trajal dolgo. Od takrat naprej se mi zdi, kot da bi imela vedno povišan utrip in utrip tudi vedno čutim. Najbolj pa po obroku ko se mi zdi da se mi utrip zelo poviša. Pred nekaj časa, 8.1, pa se mi je začelo tudi dogajati, da me je prehiter utrip zbudil iz spanja in je trajal kar nekaj časa. To se mi zdaj ponovi na vsake par dni. Med tem pa se počutim čisto normalno, lahko diham, nimam nobenih bolečin v prsnem košu, razen postane mi vroče in se spotim. Naj povem, da sem 7.1 tudi nehala kaditi, vsak večer pred spanjem pa vzamem eno baldrijan tableto.
Zanima me, kaj bi lahko bilo narobe in kako lahko to preprečim?
Že v naprej se zahvaljujem za odgovor! Lp

Upam, da gre za prehodno motnjo. Zelo je prav, da ste opustili kajenje. Verjetno se ponavljajo kratki napadi hitrega bitja srca proti katerim bi koristili polurni sprehodi 5 – 6krat na teden ob blagih pomirjevalih (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Proti trajno pospešenem bitju srca mnogo krat koristijo tablete Procoralan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close