Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečine v prsnem košu

Bolečine v prsnem košu

Lepo pozdravljeni!

občasno se mi pojavlja bolečina v levem zgornjem delu prsnega koša, ki skoraj vedno nastopi po zaužitju veliko maščob. Govorim predvsem o hladno stiskanem kokosovem olju, ki ga zadnje čase uživam na žlico na tešče z namenom izboljšanja zdravja in ki naj bi bilo zdravo in srcu neškodljivo, čeprav je večinoma nasičena maščoba. Podobna bolečina se mi je pojavljala tudi oktobra lani ko sem užival veliko mlečnih proizvodov. Stvar se pojavi tudi včasih, ko sem bolj razburjen in jezen, ne pa vedno. Je pa topa, tiščoča, lahko se širi v levo roko – predvsem dlan. Bral sem, da lahko veliko maščob pri ljudeh z že obstoječo koronarno boleznijo povzroči obliko angine pektoris. Zdaj pa me zanima če je možno, da gre za to pri meni čeprav sem si sedaj ob bolečini izmeril pritisk in je 112/71, utrip 68. Holesterol pred pol leta 4,1, LDL 2,1, HDL 1,8, trigliceridi 1.9. V preteklosti nisem bil ravno zgled zdravega načina življenja, sedaj se zelo trudim za to. Star sem pa 30 let.

Prosim za mnenje in nasvet, najlepša hvala!

LP

New Report

Close