Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Concor cor in somnambulizem

Concor cor in somnambulizem

Lep pozdrav stara sem 25 let imam 3 letno hcerko in partnerja zivimo mirno zivljenje nisem pod stresom prav tako zivim zdravo zivljenje.zaradi tahikardij in visokega pritiska mi je kardiolog predpisal concor cor 2.5 mg polovico tablete zjutraj. Tezave z srcem naj bi bile povezane z hrbtenico saj imam decormacije obrabe in skoliozo. Tablete jemljem ze 7 mesecev . Zanima pa me zadnje case imam ponoci napade za katere je psihiater rekel da niso povezane z psiho in da ne opaza kakerdne koli bolezni pri meni povezane z psiho.. cakam na pregled pri nevrologu saj gre najverjetneje za somnambulizem kot je rekel vrsto epilepsije. Sedaj pa me nekaj zanima ali je mozno da mi ponoci prevec pade srcni utrip ali pritisk in bi lahko bil to vzrok mojih napadov. Ceprav je srcni utrip cez dan normalen okrog 70 zvecer vcasih pade ned 55 in 50 . Z merjenjem 24 urnega ekg sem imela minimalno 49 in maksimalno 141 utripov na minuto to je bilo po 2 mesecih jemanja concorja. Zato me zanima ker spim zelo trdo in ponavadi res zelo hitro zaspim ali je mozno da srcni utrip prevec pade in povzroci napade. Glede na tako mali odmerek ? Za odgovor se vam ze v naprej zahvaljujem

V dopisu niste navedli kako izgledajo napadi. Gre morda za napade hitrega ali nerednega bitja srca, za napade visokega ali nizkega tlaka, za napade bolečin? Ko spimo nam padeta srčna frekvenca in krvni tlak, kar ni nevarno in nas ne zbudi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V dopisu niste navedli kako izgledajo napadi. Gre morda za napade hitrega ali nerednega bitja srca, za napade visokega ali nizkega tlaka, za napade bolečin? Ko spimo nam padeta srčna frekvenca in krvni tlak, kar ni nevarno in nas ne zbudi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Napadi zgledajo tako. Ponoci ustanem vendar se kaz tega ne zavedam. Partner mi je povedal da sem ustala se sredi sobe vsedla dol in kot da bi nekaj brisala sem gledala vendar nisem bila prisebna nato me je pospremil v posteljo in sem cisto nezavedno zaspala nazaj. Danes se je ta napad ponovil sem isto pocela na steni. Ampak ko je je partner spravil k sebi sem se zgubila nisem zocno vedla kje sem. In sem partnerja sprasevala kje je mama od hcerke a to sem jaz.. iskala sem sama sene cisto zmedena sem bila nisem pa ubistvu prepoznala parnerja.. nekaj od tega sem se zjutri spomnila kako sem bila prestrasena kot da bi se komaj zbudila.. psihiater je preprican da gre za nocno frontalno epilepsijo saj se to ponavlja.bjutri imam pregled pri zdravnici in bom mogla naprej k nevrologu na snemanje eeg saj je izkljucil psihicno stanje se pravi ti napadi niso povezani z psiho.. jemljem concor cor 2.5 mg.polovicko tablete zjutaj .. zanima me ali je mozno da morda prevec pade srcni utrip ali pritisk v spanju da izove ta napad epilepsije ali je mozno da je od tablet samih.. saj sem po tabletah vcasih zvecer imela nizek pritisk srcni je bil vcasih tudi 45.50 zadnjic zjutraj sem imela pritisk 85/60 srcni 50. Predvsem me zanima ali je lahko to posledica epilepticnih napadov. Tablete concor imam ker sem imela tahikardije. Drugi dan sedaj nisem vzela tablete ampak se je napad ponovno ponovil. Lepo prosim za odgovor. Zivim pa zdravo mirno zivljenje.

Napadi zgledajo tako. Ponoci ustanem vendar se kaz tega ne zavedam. Partner mi je povedal da sem ustala se sredi sobe vsedla dol in kot da bi nekaj brisala sem gledala vendar nisem bila prisebna nato me je pospremil v posteljo in sem cisto nezavedno zaspala nazaj. Danes se je ta napad ponovil sem isto pocela na steni. Ampak ko je je partner spravil k sebi sem se zgubila nisem zocno vedla kje sem. In sem partnerja sprasevala kje je mama od hcerke a to sem jaz.. iskala sem sama sene cisto zmedena sem bila nisem pa ubistvu prepoznala parnerja.. nekaj od tega sem se zjutri spomnila kako sem bila prestrasena kot da bi se komaj zbudila.. psihiater je preprican da gre za nocno frontalno epilepsijo saj se to ponavlja.bjutri imam pregled pri zdravnici in bom mogla naprej k nevrologu na snemanje eeg saj je izkljucil psihicno stanje se pravi ti napadi niso povezani z psiho.. jemljem concor cor 2.5 mg.polovicko tablete zjutaj .. zanima me ali je mozno da morda prevec pade srcni utrip ali pritisk v spanju da izove ta napad epilepsije ali je mozno da je od tablet samih.. saj sem po tabletah vcasih zvecer imela nizek pritisk srcni je bil vcasih tudi 45.50 zadnjic zjutraj sem imela pritisk 85/60 srcni 50. Predvsem me zanima ali je lahko to posledica epilepticnih napadov. Tablete concor imam ker sem imela tahikardije. Drugi dan sedaj nisem vzela tablete ampak se je napad ponovno ponovil. Lepo prosim za odgovor. Zivim pa zdravo mirno zivljenje

Na vaše vprašanje bi težko odgovoril. Možno je, da obstaja manjša anomalija v možganih, ki pride do izraza pri zelo nizkem tlaku ali zelo nizki srčni frekvenci. Priporočam posvet pri psihiatru.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close