Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija tahikardija, concor in stil življenja

tahikardija, concor in stil življenja

Pozdravljeni,
Imam tahikardijo z ozkimi QRS 175/min. Ker imam dosti napadov sem naročen na elektrofiziološko preiskavo in ablacijo. Jemljem concor 2,5 mg. Star sem 27 let.
Zanima me kako je z uživanjem alkohola, kajenjem, pitjem kave, športnim udejstvovanjem sedaj, preden grem na poseg. Je zelo škodljivo?Nekajkrat mesečno pokadim kakšen cigaret, pijem alkohol in imam skoraj vsakodnevne športne aktivnosti.

Je po ablaciji potem kaj drugače z temi stvarmi(pijača, šport)?

Hvala in lep pozdrav,

Mihael

Pričakujem, da se vam bo po ablaciji stanje zboljšalo. Ni zadržov, da pijete omejene količine alkohola in kave. Odsvetujem kajenje, ki je mnogo krat glavni vzrok za težave pri srcu. Blage rekreativne obremenitve so dopustne.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pričakujem, da se vam bo po ablaciji stanje zboljšalo. Ni zadržov, da pijete omejene količine alkohola in kave. Odsvetujem kajenje, ki je mnogo krat glavni vzrok za težave pri srcu. Blage rekreativne obremenitve so dopustne.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close