Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija slabo pocutje,vrtoglavice,omoticnost

slabo pocutje,vrtoglavice,omoticnost

Pozdravljeni. Zanima me zakaj imam vedno ti dve vrednosti nizki:

RDW L 10.6 % 11.5-14.5

MPV L 6.2 fl 7.8-11.0

Namrec dolgo casa imam ze vrtoglavice omoticnost na nogah tezko stojim kot da mi vlece cel prsni kos dol ali hrbet se pocutim ko stojim na nogah.

Nizka vrednost RDW kaže, da prevladujejo manjši eritrociti in nizka vrednost MPV pa kaže na nizko velikost krvnih ploščic. Priporočam še pregled MCV, MCH in MCHC in eventuelno posvet pri hematologu in kontrolo krvnega tlaka

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

MCV 87 fl 81-94
MCH 28,8 pg 26-32
MCHC 331 g/l 310-35

Krvni tlak sem imel povisan ob eni stresni situaciji 195/110. Nakar sem si redno meril pritisk ki je bil normalen. Pritisk se je umiril. Vendar sem ob mocnem bitju srca vzel propranolol pol tabletke. Imel sem kot neke napade zaradi cesar sem bil 5x na urgenci sedaj po 1 letu se je stanje umirilo. Vendar me vcasih obliva vrocina kot da imam nek napad. Nato potenje rok nabijanje srca. Šumi mi v ušesih in piska ze lep cas. Obcasno cutim kot nek pritisk v usesih in glavi,kadar hodim kot da plavam. Pojavilo se mi je se recimo kot da mi obstoji srce za par sekund nakar mocno zacne razbijati in se po par minutah umiri. To se mi dogaja na par dni. Pojavile so se mi tudi podplutbe po telesu. Sedaj sem na bolniski ker sem imel operacijo
pilonidalnega sinusa.

nova
Uredništvo priporoča

Aja star bom 33 let. Pred priblizno 2 leti sem prebolel sinusna vnetja ki so se vlekla skoraj celo leto. Imel sem zamasene nosnice in nisem obcutil okusa dolgo casa.Dali so mi summamed tablete in po njih so se mi odprli sinusi nakar sem se useknjaval po par minut. Sedaj pa se mi ze lep cas pojavljajo lise pred ocmi ko gledam na svetlo in bele pikice. Bil sem pri okulistu vse bp. Bil sem pri kardiologu vse bp.

Opravili ste več pregledov, bili ste nekaj krat na pregledu na urgentnih blokih, napisali ste, da so bili izvidi pri kardiologu v normalnih mejah. Izgleda,da imate napade nerednega ali hitrega bitja srca. Zdravnik vam je predpisal propranolol. Vtis sem dobil, da predpisanega zdravila ne jemljete redno ali pa da, ga jemljete v prenizkih odmerkih. Verjetno bi prišli korak naprej, če bi opravili bolj natančen pregled (krvna slika, Holter poskus za ugotovitev srčne frekvence ali morebitne napade hitrega bitja srca). Priporočam, da jemljete blaga pomirjevala, lahko tablete Persen, ki so v prosti prodaJI.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

imam tudi probleme z desnim ušesom. nekaj let nazaj sem med potapljanjem dobil pritisk na uho in od takrat cutim obcasne bolecine v ušesu. so mi spirali ampak ni pomagalo dosti. ce je možno da sem si ga poškodoval ali je zamašen sluhovod ali je možno da dobim od tega vrtoglavice? ker recimo kot da se mi uho sprosti čutim kot popuščanje pritiska v ušesu in nato se verjetno ustrašim nato mi začne srce nabijati. je možno da imam recimo poškodovan del notranjega ušesa ki je recimo za ravnotežje? od tod vrtoglavice in omotičnost?

Priporočam posvet pri otologu Če bo otolog mnenja, da niso motnje posledica prizadetosti slušnega organa je potrebno izključiti večja nihanja tlaka. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav.
Se opravičujem ker sem kr uskocu v to temo a imam podobne tezave.
Imam probleme z spikanjem in kot pekočo bolečino v predelu zlicke in levem delu prsi Oz okolica srca.star sem 34,sem kadilec a se okvarjam z fitnesu sedaj ze dobro leto. ” cudno vem ” 🙂
Zadnje leto se me loteva grozno pocutje.to pa je …..
Tresavica,mravljinci po telesu,spikanjem okoli srca in zlicke,piskanje v glavi ki je ze Mal nadležno, omotica in nato se itak panika.to se vleče ze skoraj eno leto.bil sm pri zdravnici,opravil pregled krvi in scitnice,EKG,CT IN EEG. Mislim da je EEG tista gumijaste celada z priseski 🙂
To sem opravil ker se mi je parkirat naredilo kot da bi mi poknalo v glavi.vem da se cudno slisi a zal je blo tako.uglavnem preiskave so bile brez posebnosti in zdravnica mi je odgovorila da bi to lahko bilI napadi panike.hja.res da mam probleme v vezi a vseeno niso to neki hudi stresi.vse to se mi se danes pojavlja in dobesedno sm se ze navelical tega pocutja.prov grozno je pocutje ko me zagrabi.sam studiram kdaj me bo kap.mi lahko malo svetujete Oz poveste kaj se dogaja.aja.grem pa zdj se na ultrazvok srca.
L.p. in hvala

V vašem dopisu ni nobenega podatka, ki bi kazal na možnost, da imate bolno srce. Bolni pa so živci srca kot posledica stresnih dogajanj v vašem življenju (čezmerna zasedenost z delom, služba, ki ni povsem v redu, neskladje v domačem okolju ali v službi, čezmerno kajenje ali pitje alkohola, itd. Priporočam vam posvet pri psihiatru, ki vam bo pomagal, da se boste rešili vseh tegob. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close