Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ekstrasistole med bruhanjem

Ekstrasistole med bruhanjem

Spoštovani dr. Cibič,

stara sem 33 let in drugič noseča. Ekstrasistole se mi sicer pojavljajo že več let, pojavile so se skupaj z anksioznostjo, nosečnost pa je pojavnost ekstrasistol še poslabšala. Nasploh sem v zadnjih letih opazila, da na motnje srčnega ritma poleg stresa pri meni močno vplivajo tudi hormonski dejavniki.

Pri kardiologu sem bila v prejšnjih letih dvakrat. Prvič mi je bil diagnosticiran prolaps mitralne zaklopke, na drugem ultrazvoku pri drugi kardiologinji ga slednja, zanimivo, ni odkrila. Ultrazvok sicer ni pokazal nobenih posebnosti, tako da sem ostala pri diagnozi “ekstrasistolija”. Vedno mi je bilo rečeno, da ne gre za nič nevarnega in naj se ne obremenjujem.

Trenutno mi to ne uspeva, ker me motnje ritma precej plašijo, opazila pa sem, da se mi skoraj vedno pojavijo tudi med bruhanjem. Danes mi je srce med bruhanjem kar “metalo”, poleg pospešenega utripa je bilo tudi kar nekaj preskokov (prezgodnjih ali prepoznih utripov, pravzaprav ne vem). Ali bruhanje lahko izzove ekstrasistole ali bi me moralo skrbeti in bi morala na ponoven pregled h kardiologu?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam,
barokistka

Morda je pri vas prolaps mitralke (ki je več krat osnovni vzrok za nastope ekstrasistol) tako majhen, da je komaj opazen, sicer je lahko pri vas vzrok za ekstrasistole tudi drugje. Pri anksioznih ljudeh zadostujejo že manjše nepričakovane duševne ali telesne obremenitve (na pr. bruhanje). Morda ste imeli pri zadnjem bruhanju napad hitrega bitja srca, ki vas je močno prestrašil. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close