Najdi forum

Re: srce

Dober vecer imam 24 let in imam probleme z srcnim utripom ko nekaj dvigujem teskega utrip slisim v use in vse posod ga cutim sem bil na ultrazvok in veckrat ekg ….. vse je ok vsak dan je isto imam procoloran 5m in je enako psihiater jevrejel da mi dela psiha in tudi iz hrbta me boli lp

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni! Stara sem 29,in imam tezave z neenakomirnim utripom…začelo se je eno leto nazaj,dobila sem nekakšen napad preskakovanje srca,in to v taki obliki da mi je srce preskakovalo skoz čez cel dan,se pravi dva utripa normalno in potem preskoki,to je trajalo točno en teden potem swe je umirilo in je bil mir pol leta,potem sem dobila spet ta napad v isto obliki ki je trajal 3 dni,zdaj pa traja ze od 9 decembra,se pravi en mesec in 5 dni…in pa v drugačni obliki,se pravi začetek 9 decemra se mi je neenakomirni utrip začel ko sem začela z tečajem(pomočnik kuharja) ko sem kuhala mi je močno udarilo in preskočilo in to je trajalo 10 min potem sem sedela in globoko dihala in se je nekako umirilo po tem je sledilo ob naporu oz kokr sem šla na spredol po stopnicah je začel hitrejsi utrip in potem preskakovanje in ko sem se usedla se je umirilo po nekaj minutah….taki napadi so bili samo ko sem vstala iz postelje,še do wcja nisem upala it…taki napadi so trajali do enega tedna nazaj potem je prišo v drugačni obliki sedaj se mi to pojavi ko lezim ali ko se najem se pravi po jedi mi preskoči dvakrat potem je mir spet nekaj časa…kokr se ulezem mi preskoči ampak ni tak napad ko prejšnji ko so bili…kaj bi to lahko bilo??? so lahko ekstrasistole,proleps mitralne zaklopke ali je lahko samo stres?? naj omenim da sem zelo panična,vse si k srcu jemljem ko grem zdravniku si ne upam niti krvni tlak izmerit vedno mi naraste enostavno za vse sem plašna…ali je mozno da imam samo ziučno srce ali je kaj resnejšega?? ker prejšni napadi niso tako dolgo trajali so pa bili v hujši obliki sedaj samo v lezanju ampak se spreminja enkrat je bilo ob naporu sedaj iz lezje…prosim za nasvet in odgovor..hvala in lp

,,,

Ghh

Hvala za zaupanje. Glede na vsebino dopisa mislim, da ste že opravili pregled srca in, da so zdravniki ugotovili, da imate prolaps mitralne zaklopke. Pri tej bolezni je značilno, da bolniki imajo obdobja v katerih nastopajo pogoste ekstrasistole (prezgodnji srčni utripi) in bolečine pri srcu, zlasti pri telesnih in duševnih obremenitvah, pri spremembah vremena, pri ženskah ob motnjah menstruacije, itd. Predstavljam si, da vam je osebni zdravnik že predpisal ustrezna zdravila, morda v prenizkih odmerkih. Zaradi sedanjih motenj ni vam treba biti v skrbeh. Skušajte živeti čim bolj zdrav način življenja (zdrava uravnotežena prehrana, nekajenje, omejeno uživanje kave in alkohola, izogibanje stresnim obremenitvam, zadostni nočni počitki, redno jemanje predpsanih zdravil, po potrebi jemanje blagih pomirjeval, itd.). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najprej hvala ker ste si vzeli čas in se opravičujem za tako veliko napisano vsebino…ne še nisem bila na ulrazvoku srca naročena sem pa na pregled k kardiologu v endomed celje,in sicer šele 19 aprila,tako da nisem imela še nobenega posebnega pregleda..me pa res ze skrbi ker niti en dan ne mine od 9 decembra da mi nebi preskočilo srce,to res traja ze več kot mesec dni..zakaj sta prešnje dva napada minila po enem tednu in zakaj zdaj to ne mine?? strah me je ker enostavno ne preneha…ko čez dan delam ne čutim kokr se ulezem na srcno stran mi preskoči in prav začutim tko tezko spo in točno vem da bo preskočilo…upam da ni kaj resnega..naj omenim š to da ko sem bila majhna sem imela nekakšen šum na srcu,in je potem izginil…in tudi to da v druzini po očetovi strani se pravi moja stara mama in dedo sta oba zbolela za srcem…infarkt itd…tudi moja teta je sedaj imela angino pektoris…in se bojim da tudi jaz nimam kaj z srcem..res je da se za vse preveč sekiram..naj omenim da imam tudi sladkor povišano dedno na tešče sem ga imela 8.4 ampak nimam šetablet..v nosečnosti sem samo imela pred tremi leti inzulin…res me je strah ker ne mine en dan da nebi čutila preskakovanja…ko grem po stopnicam sem tudi kar precej zadihana sploh zjutraj…

Glede na vsebino vašega dopisa, mislim da gre pri vas za anksiozno stanje ki je “krivo”, da imate pogoste ekstrasistole. Lahko, da je to anksiozno stanje posledica čezmernih telesnih ali duševnih obremenitev ali pa je anksiozno stanje krivo za nastanek številnih ekstrasistol. V dopisu niste omenili ali se zdravite zaradi sladkorne bolezni. Čakalna doba za pregled pri kardiologu je nekoliko dolga, zato prosite izbranega zdravnika, da vam predpiše eno od zdravil proti anksioznosti (Lexaurin ali Helex), ki vam bo zanesljivo zmanjšalo ali morda celo povsem prekinilo nastope ekstrasistol. Še hitreje boste prišli da ustreznega zdravila če stopite v najbližjo lekarno in kupite tablete Persen, ki so v prosti prodaji in jih lahko vzamete več krat na dan. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor. Glede na vašo vsebino sem si šla prebrati kaj je točno anksiozno stanje. Res je da me je vsake stvari skoraj strah Oz sem bolj plašla ampak da bi zaradi tega imela preskakovanje srca vsak dan? In najbolj po jedi ali ko mirujem?? Ker to se sploh ne neha. Edino v petek sem si rekla da se bom malo sprostila in smo z kolegicami spile malo alkoholnih pijač( samo pivo),in nekaj cigaret,drugače ne kadim več redno ze več kol leti dni,samo kadar si malo privoščimo z puncami…..ko sem se drug dan zbudila,sem lezala cel dan,ker nisem vajena alkohola in vam moram povedat,da ni bilo niti enga preskoka ta dan in po dveh mesecih, prvič da mi ni preskočilo. Tako, da sem ze potem tuhtala vse mogoče…napr: kaj pa če imam zamašene zile,saj alkohol širi zile,in zakaj mi ni drugi dan preskočilo, in skoraj dva dni je bil mir….in potem sem malo pospravljala po stanovanju,pojedla vecerjo in se ulezem in spet preskoki. Tudi danes ponoči sem jih čutila,ampak me ne prestrasijo da bi dobila paničen napad,sem lepo spala naprej…res več nvem kaj bi lahko bil razlog…prebrala sem ze vse kar je mozno,en razlog mora biti,jst mislim da ni samo psiha, potem tuhtam vse mogoče ali imam zile zoozane al kaj,enostavnonvem več,vem da drugi dan poo alkoholu nisem imela preskokov…in pol tretji dan cel dan nič potem po vecerji spet…čisto vsaki človek bi potuhtal da je nekaj narobe…marsikdo bi na mojem mestu veliko bolj paničaril in ze šel na urgenco,jaz pa niti k zdravniku ne grem jamrat…poznam par primerov ki ima tudi gdaj pa gdaj priskoke a so bolj panični pa jih imajo samo gdaj pa gdaj,jst jih pa čutim vsak dan in je zlo moteče…Kaj mislite da bi res samo strah to povzročil?? Samo mirna sem nisem tako da bi jokala ali bila depresivna,še vseeno grem vn in ne tiščim doma,sem se ze navadla ziveti stem,samo je vseeno vsaki dan v moji glavi,tisti “zakaj”

prosim še za mnenje..lp

rada bi še vaše mnenje..zakaj meni ne odgovorite? lp sanja

Opravičujem se. Morda ste v mojem odgovoru pričakovali več vsebine v zvezi z ekstrasistolami? Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Opravičujem se. Morda ste v mojem odgovoru pričakovali več vsebine v zvezi z ekstrasistolami? Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravjeni!

Zgoraj sem vam pisala glede ekstrasistol…in vas vprašala še enkrat zakaj se to ne neha..zakaj traja ze 2 meseca vsaki dan…pisala sem vam tudi.če ste prebrali da ko sem z kolegicami prejšnji teden čez vikend spila nekaj alkohola (samo pivo) in nekaj cigaret ,da so mi ekstrasistole izginile drugi dan po uzivanju alkohola…zakaj so izginile in so po dveh dneh prisle nazaj???..tuhtala sem če bi lahko bile razlog žile saj nampreč alkohol širi žile,in ko je minilo po alkoholu 24 ur oz. 1 dan in pol so se pojavile nazaj….in zdaj jih imam še vedno vsak dan…v spanju so se začele pojavljati vsaki dan in je kar moteče,in ko vstanem začnem kašljat da izgine,saj kašelj mi pomaga…vi ste omenili da gre lahko za anksiozno stanje,ampak 2 meseca???? in da ne neha?? prosim še za odgovor..hvala in lp…ekstrasistole so še vedno vsaki dan prisotne,najbolj se pjavijo ko se ulezem na srčno stran,mi kar sapo vzame in tezje diham…kadar tezje diham enostavno vem da bo spet preskok nekaj ekstrasisto v minuti on potem spet mir in nato čez nekaj časa spet preskoki in spet mir…zelo je moteče k zdravniku pa spoh nisem nič šla enostavno se bojim vseh pregledih da mi nebi kaj naši,vsega me je strah 🙁

Hvala za zaupanje. Se vam zdi čudno, da se ekstrasistole (ES) kar ponavljajo vsak dan. Na to je odgovor enostaven: zato ker je še prisoten vzrok. Včasih ga je težko ugotoviti: spremembe vremena, motnje menstruacije, kajenje, kava, alkohol, čezmerno delo, duševne napetosti, brezposelnost, hujši prehlad s prizadetostjo srčne mišice na začetku bolezni, itd. Bi znali povedati kateri vzrok je najbolj sumljiv? Škoda, da se še niste obrnili do osebnega zdravnika. Verjetno bi bil koristen razgovor, posnetek EKG in pregled, morda tudi pregled krvi. Alkohol je res nekoliko razširil žile srca in morda tudi možganov, je pa hkrati zmanjšal živčno napetost. Dobro znan vzrok za nastanek ES je tudi položaj telesa. ES včasih preprečimo s kašljem, z globokim vdihom in z zadržanjem dihanja. Zelo koristna so vsa pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) in zdravila (na recept zdravnika). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala da ste si spet vzeli čas in mi odgovorili..res hvala!
Nevem vzrok je itak stres od tega kar ste naštei to je res,ampak ni mi vsejeni jasno zakaj so es prisotne res vsak dan,in to 2 meseca neprestano…če nebi imea tega nebi bila tok pod obremenitvijo kar je zadosten razog zakaj je tko..ni mi jano zakaj je pred letom dni trajalo sam o en tden in je izginlo to mi je samo sumjivo…bojim se samo da niso zile razlog da nima zamašenih zil,saj sem vam povedala da po alkoholu tega ni bilo oz je biu kakšen preskok ampak malo..in takoj ponoči se to dogaja ali celo ko se zbudim takoj preskoki..danes zjutraj sem jih imela na 2 minuti po en preskok ali dva…zelo je moteče in zaskrbajoče..res je da ob tm ne utim omedlevice in utrujenosti samo moti me zelo,ni mi prijetno,..in ko začnm kašljati izgine…vcasih me zmoti ko hodim če ms v trgovini začutim..upam da se to ugotovi čimpreje saj sem res zelo plašna oseba in me je strah zdravniku hodit saj imam tudi sindrom bele halje..

New Report

Close