Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Metoprolol pri 4,5 letnemu fantku

Metoprolol pri 4,5 letnemu fantku

Pozdravljeni!

Sin je imel pri 3,5 letu starosti napad supraventrikularne tahikardije s končno frekvenco 250 utripov na minuto. Napad so prekinili (mislim, da je prav napisano) z adenozinom.
Takrat je prejel terapijo Metropolol 10 mg/ml 1x/dan 2 ml. Zdaj mineva leto dni in še vedno jemlje enako dozo.

Ker sem kmalu po začetku prejemanja zdravila začela opozarjati, da sin ne funkcionira normalno, sem nekako “prišla” do UZ srca, ki ni pokazal nobene posebnosti, a pri zdravniku dlje od tega nisem uspela. Pediatrinja je prisluhnila moji zgodbi, ki temelji na opazovanju, me vzela resno in sina pregledala, kolikor ga lahko (sklepe, krvni sladkor, crp, urin, teža, višina ipd.). Njeno mnenje je, da je sin spremenjen zaradi zdravila. In zdaj križev pot do njegovega kardiologa…

V čem vidim težavo?
– sin ima zmanjšan apetit
-fizično nazaduje (caplja za vrstniki, kljub temu, da smo pohodniška družina)
– ne sledi dve leti mlajšemu bratcu (npr. mlajši je na poganjalčku lahko hitrejši kot omenjeni sin na kolesu)
– toži, da ga bolijo noge
– njegovi gibi pri hoji, teku in grafomotoriki so trdi (niso tekoči, mehki)
– težko je zbran
– okoli 17.ure popoldne “ugasne”. Ne more se aktivno igrati, ampak se umika v tiho in mirno igro.
– nastopati so začele frustracije (npr. otroci se igrajo, divjajo, on pa v nekem trenutku ne zmore več in se pride stiskat (zdaj mu je že težko, ker sam ne zmore preko te bariere).

Dobila sem očitek, da mu ni nič, da tak je in da se s tem normalno živi. Ampak z možem vidiva, da temu ni tako. Z žogo se niti igrati noče, ker mu je tek prenaporen.

Ne vem kaj naj naredim, s čim naj zdravniku dokažem, da se nekaj intenzivno dogaja in da otrok potrebuje pomoč. Pregledoval ga je dr. Mazić Uroš, otročki kardiolog.

Prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep pozdrav, D.

New Report

Close