Najdi forum

Pozdravljeni. Imate kako idejo zakaj ob mrazu, ko pridem na toplo, občutim malo omotice pa tud kot da me v prsih tisci? Pa vcasih mam ekstrasistole bolj pogoste na.mrazu sploh ko nesprosceno.hodim in.se.drzim kot v nekem.krcu zarad.mraza. ob obisku.zobozdravnika mi.tudi.srce zelo skace in me skrbi,da mi.srce.odpove? Lokalna.injekcija lahko.vpliva tak.na srce?

Mislim, da imate zdravo srce in, da ni vam treba biti v skrbeh, da bi odpovedalo. Vaše navedbe kažejo na preobčutljivo srce na spremembe zunanje temperature. Po potrebi lahko vzamete pomirjevalo (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Imam tud pfo, ki naj ne bi bil problematičen in sem brez terapije. IMa to kako vezo s temi občutenji?
Dolgoročno jemanjE Aspirina, npr. 40, 50 let, ima kake posledice? Lahko izkrvaviš?
Že od nekdaj opažam, da včasih kašljam, ko tekam ali pa ko grem v hrib, ne kašljam zelo, bolj pokašljujem, ima to vezo s srcem?

Mogoce veste kaj je intrapulmonalni sant?

Glede na to, da lahko nastopijo enake motnje srčnega ritma pri zdravih in bolnih srcih se lahko zgodi, da z običajnimi preiskavami ne ugotovimo prisotnosti organske bolezni v srcu. Izgleda, da je bilo tako pri vas in, da so zdravniki postavili dokončno diagnozo šele po temeljiti preiskavi srca. Zato priporočam, da se držite navodil ki so jih vam zanesljivo dali po končanih preiskavah.
Glede Aspirina bodite brez skrbi če ste prepričani, da ne povzroča krvavitev v prebavilih (izvid krvi?).
Pokašljevanje pri hoji v hrib dopušča misliti, da nastane zaradi preobremenitve srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Ne, nobenih navodil nisem dobila, le da naj živim brez razbijanja glave o tem, kerima to četrtina ljudi.Dokler nimam zaradi tega težav, se ne rabim obremenjevat, so rekli … kaj bi mi pa vi priporočali? Ker itak da se sekiram … apsirina mi niso predpisalo, ampak možno da mi bo to predpisal nevrolog. Pa pravijo mi tudi da pfo ni napaka organska ..

Mogoče veste kaj je intrapulmonalni šant?

“Šant” je izraz s katerim povemo, da obstaja komunikacija met arterijami in venami.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

“Šant” je izraz s katerim povemo, da obstaja komunikacija met arterijami in venami.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Kaj pa povzroča intrapulmonalni šant? Namreč sem zasledila, da ima to veliko zdravih oseb.

V medicinski terminologiji beseda šant (angl. “shunt”) pomeni 0bstoj komunikacije med arterijo in veno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V medicinski terminologiji beseda šant (angl. “shunt”) pomeni 0bstoj komunikacije med arterijo in veno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close