Najdi forum

Sinkope

Ugotovljen imam prolaps mitralne zaklopke z minimalno mitralno infusicenco. Najvrjetneje prirojeno. Veckrat me zbads pri srcu na levi strani v visini pazduhe, zbadanje je zelo kratko ampak intenzivnompekoce (kot elektrika) . Pritisk imam normalen 110/70 marfanoidne postave , v druzini prezgodnja smrt zaradi razpoka aorte. Velikokrat padem v nezavest. Zanima me, ali je nezavest posledica nepravilnega delovanja zaklopke ali res tako kot mi lravijo da je vse psihicnega izvora? Dvakrat sem padla v nezavest zaradi bolecine v trebuhu, 4 krat zaradi slabosti in temnenja pred ocmi, enkrat med porodom, dvakrat sredi noci ko sem odsla na wc, trikrat zaporedoma .. enkrat zunaj na vrocini in potem tudi bruhala .cez dan sem velikokrat zaspana .. Vse skupaj je obremenjujoce, se sploh da kaj popravit? Srce mi velikokrat preskakuje tko nekako zavibrira vcasih je oulz 65 vcasih 95 . Ne ukvarjam se z nobenim sportom ker se iskreno tudi ne upam . Imam obcutek da mi srce nebi zdrzalo. Hvala za odgovor!

Bolniki s prolapsom mitralke imajo več krat motnje srčnega ritma, neredno bitje srca, zbadajoče bolečine pri srcu. V mnogih primerih imajo tudi nizke vrednosti krvnega tlaka, vrtoglavice in nezavesti. Zelo jim priporočamo zdrav način življenja (nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, zadostne nočne počitke, zdravo uravnoteženo prehrano, itd.), kamor sodijo tudi polurni sprehodi, deloma s pospešeno hojo, 4 – 5 krat na teden. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepsa hvala za hiter odgovor!
Koliko krajsa pa je statisticno zivljenska doba bolnikov s prolapsom kljub temu da upostevajo vsa navodila?

nova
Uredništvo priporoča

Statističnih podatkov o preživetju bolnikov s prolapsom mitralke nimam vendar, smem reči, da je v primerih blage anomalije, dolgo. Pri večjih anomalijah podaljšamo preživetje z operacijo zaklopke.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovore!
Pred katerimi posegi je potrebno vzeri antibiotik? Za puljenje zoba mi je jasno, kaj pa npr. Tetoviranje? Ali pa piercing?

Sinkope = kratka nezavest, ki lahko nastane pri zdravih ljudeh zaradi številnih vzrokov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close