Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija globoka bolečina v prsnem košu

globoka bolečina v prsnem košu

Pozdravljeni,
sem moški star 25 let, moj problem je bolečina v prsnem košu, na desni strani, v višini kjer se začne spodnji rob prsne mišice. Bolečina je globoka, lahko zelo močna in prihaja v valovih, nekaj sekund je zelo intenzivna nato lahko izgine, običajno pa takšen “napad” izzveni v približno treh urah. Nastopa bolečine ne znam napovedati, ko se pojavi ni odvisna od raztezanja ali dihanja. Prvič se mi je takšna bolečina pojavila približno 5 let nazaj, takrat sem odšel na urgenco, naredili so mi EEG in bolečno pripisali stresu. V teh petih letih se mi bolečina pojavlja od enkrat na nekaj mesecev do enkrat na teden (posebno zadnje čase).Zaradi napadov razbijanja srca, ki so se izkazali za simptom anksioznosti, sem v zadnjih letih naredil več pregledov; UZ srca in trebuha, obremenitveni in holter EEG, slikanje pljuč (večina pregledov pred 2 leti) , zaradi opisanih bolečin pred kratkim tudi gastroskopijo. Vsi izvidi so bili brez posebnosti. Prosil bi vas za vaše mnenje, za kaj bi lahko šlo in kakšne preiskave mi še svetujete.

Hvala lepa za vaš čas.

V dopisu ste navedli, da se pri vas že več let ponavljajo napadi bolečine ob spodnjem robu prsne mišice, na desni strani, v globini prsnega koša. Bolečina se ponavlja v valovih, traja nekaj sekund zelo intenzivno in spontano izgine približno v 3 urah. Bolečina se ponavlja lahko vsak teden ali bolj poredkoma.
Dodatno navajate, da imate napade razbijanja srca zaradi anksioznosti. Opravili ste več preiskav: UZ srca in trebuha, Holter, obremenitev, slikanje pljuč, gastroskopijo. Predstavljam si, da ste bili več krat na pregledu pri zdravniku in, da ste dobili zdravila proti bolečinam. Izgleda, da vzrok za nastanek bolečine še ni ugotovljen. Nekoliko sumim, da nastane bolečina ob nenavadnih legah telesa ali pa, da kaže na prisotnost žolčnih oziroma ledvičnih kamnov. Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V dopisu ste navedli, da se pri vas že več let ponavljajo napadi bolečine ob spodnjem robu prsne mišice, na desni strani, v globini prsnega koša. Bolečina se ponavlja v valovih, traja nekaj sekund zelo intenzivno in spontano izgine približno v 3 urah. Bolečina se ponavlja lahko vsak teden ali bolj poredkoma.
Dodatno navajate, da imate napade razbijanja srca zaradi anksioznosti. Opravili ste več preiskav: UZ srca in trebuha, Holter, obremenitev, slikanje pljuč, gastroskopijo. Predstavljam si, da ste bili več krat na pregledu pri zdravniku in, da ste dobili zdravila proti bolečinam. Izgleda, da vzrok za nastanek bolečine še ni ugotovljen. Nekoliko sumim, da nastane bolečina ob nenavadnih legah telesa ali pa, da kaže na prisotnost žolčnih oziroma ledvičnih kamnov. Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
Omenili ste, da je mogoče da bolečina nastane ob nenavadnih legah telesa. Sam tega nisem opazil, saj se bolečina lahko pojavi tudi v dnevih ko nisem fizično aktiven oziroma mišic pretirano ne obremenjujem, npr. če cel dan študiram za mizo…pred dvema letoma so bili na ultrazvoku trebuha žolčnik in ledvice brez posebnosti. Zanima me, če je mogoče da bi bili žolčni ali ledvični kamni na takšnem pregledu spregledani? Kar se tiče zdravil, zdravnik mi je predpisal zdravila proti krčem, mislim da zato ker sem pri opisu bolečine le to primerjal s krčem, čeprav mogoče to ni najboljši opis. Zdravil ne jemljem, ker bi prej želel izključiti ostale vzroke saj me skrbi da bi bila stvar nevarna.
Hvala vam za vaš čas in odgovore.
Lp

Po vaših podatkih ste opravili že več preiskav in organskega vzroka za navedene bolečine še niso ugotovili. Potrebno je nadaljnje opazovanje. Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close