Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Krvni tlak, holesterol

Krvni tlak, holesterol

na pregledu so mi ugotovili rahlo zvišan krvni tlak, ter 5,7 povišan holesterol. ker sem moški v dvajsetih športam ter normalne teže me zanima ali bi lahko bila to posledica prehrane stresa pitja alkohola? je potrebno na dodatne preiskave?

Blago povišan krvni tlak je zelo pogosta ugotovitev pri prvem pregledu pri zdravniku. Priporočam kotrolo višine krvnega tlaka v mirnih pogojih ( v domačem okolju, ko se bolniku ne mudi, bolnik sedi z neprekrižanimi nogami, meritev tlaka 3 krat v presledkh nekaj minut, itd.). Glede ugotovljene vrednosti holesterola priporočam zdravo uravnoteženo prehrano 2 meseca, redno gibanje, nekajenje, izogibanje stresom in za tem kontrolo holestrola v krvi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Meni pomaga aplikacija “holesterol” … vsake toliko prileti opomnik na kaj moram paziti, drugače pa hitro pozabim, da moram paziti na hrano, stres in gibanje, itak, tako kot vsi

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close