Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Napad pri srcu

Napad pri srcu

Pozdravljeni,

Mocno zaskrbljen vam.pisem zaradi zadeve ki se mi je zgodila danes dopoldan po malici v sluzbi me je med sedenjam nenadoma mocno stisnilo ostro v sredini prsnega kosa cutil sm nepravilne utripe srca z obcutkom zastoja ter seveda panika in obcutek da je konec z menoj ker je zadeva trajala vsaj 5s lahko da tudi vec..imam tezave z ekstrasistolami kot je rekel osebni zdravnik vendar je slo za kratke preskoke srca tokrat pa tako intenzivna tezava..ubistvu je bil obcutek kot bi srce zastajalo..gre za kaj nujnega sedaj kaksno uro po dogodko se pocutim zaskrbljeno kot ze dolgo ne z obcutkom rahlega tiscanja v prsih. Lahko sama ekstrasistola al katerkoli nenevarna zadeva nastopi tako intenzivno in traja toliko casa bilo je kar nekaj zaporednih udarcev rekel bi vsaj 5-6 zapored..upam za cimprejsnji odgovor in hvala

Opravičujem se za pozen odgovor (Vzrok: akutna večdnevna febrilnost). Upam,da je strah ob napadu hitrega bitja srca že mimo. Morda ste imeli večje število ekstrasistol ali napad hitrega bitja srca. Mislim, da vam je že izbrani zdravnik povedal, da taki napadi niso nevarni. So pa lahko moteči, ker “bolnike” prestrašijo. V večini primerov jih bolniki obvladajo že z rednimi polurnimi, živahnimi sprehodi , 5 – 6 krat na teden, ob podpori blagih pomirjeval in zdravim načinom življenja (nekajenje, izogibanje stresnim vplivom, omejeno uživanje kave in alkohola, itd.).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Nic hudega upam da se tudi vase stanje izboljsalo..naj povem da se teden dni po dogodku pocutim vredu tiscanja najbrz zaradi pomiritve ni vec cutiti..sem pa v tem tednu zacutil se dva kratka boleca udarca srca kot bi me stisnilo pri srcu..takrat je bilo vec zaporednih nepravilnih stiskajocih udarcev..iz vasega dopisa najbrz sklepam da v opisu ni nic tako nujnega da bi hitel k kardiologu alins ebal d abi prislo do kaksnega zastoja srca?

nova
Uredništvo priporoča

Resnično ni potreben nujen pregled pri kardiologu. Če se stanje ne bi popravilo lahko prosite osebnega zdravnika za posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close