Najdi forum

Utrip srca

Ze dolgo se mi pojavljajo nepravilni udarci srca. Izgleda tako kot da bi malo zastalo in nekajkrat hitro utripnilo in potem se vrne v svoj ritem. Pri tem utrip ni nikoli pospesen nikoli ni vec kot 80. Naraste mi samo pritisk.vcasih so se ti utripi pojavili obcasno sedaj pa jih ze pol leta cutim cez cel dan ob obremenitvi in v mirovanju.. Jemljem concor cor 2,5 zjutraj pa mi ne pomaga najbolj. Ko uzamem helex se mi stanje umiri da lahko zaspim.. Opravila sem tudi Uz srca, holter in obremenitev in je bilo vse bp.kaj bi to lahko bilo.. Cisto sem ze obupana ker me je vsak dan strah da mi bo obstalo srce. Kaj lahko naredim da se bo srptanje popravilo.

Zaskrbljenost je odveč. Glede na vsebino vašega dopisa mislim, da imate najblažjo obliko nerednih utripov srca, ki nastopa bolj pogostoma pri zdravih kot pri bolnih srcih. Vzrokov za take motnje srčnega ritma je nešteto (čezmerno fizično ali duševno delo, kajenje, čezmerno pitje kave ali alkohola, nezadostni nočni počitki, brezposelnost, skrhani odnosi v domačem okolju ali v družbi, čezmerno delovanje ščitnice, neredne menstruacije in še bi lahko našteval) .
Bolnikom priporočamo zdrav način življenja kamor sodijo tudi polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, več krat na teden, po potrebi jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen ki so v prosti prodaji, ali zdravila na zdravniški recept) oziroma zdravila iz skupine betablokatorjev (na. pr. Concor, v zadostni količini – po dogovoru z izbranem zdravnikom).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Za odgovor se najlepse zahvaljujem. Na forumu sem zasledila vegetativno distonijo. Ali je mozno da se pri meni to pojavlja. Imam tudi probleme z zelodcem in te napade mi oblazi samo helex.

Pri diagnostični obdelavi bolečin v prsnem košu ali v predelu srca moramo vselej pomisliti na dve možnosti: bolečina zaradi prizadetosti srčne mišice ali srčnih žil in bolečina v prsnem košu v predelu srca zaradi prizadetosti srčnih živcev. Res je, da izkušen zdravnik v visokem odstotku kmalu ugotovi ali gre za srčni infarkt oziroma za krč srčnih žil ali pa za prizadetost srčnih živcev, kar imenujemo nevrovegetativna distonija. Če po končanem pregledu smo še v dvomih opravimo kontrolne preiskave (EKG in preiskave krvi). Včasih slahko pokaže, da gre za bolečine vprsnem košu zaradi nerodne drže ali udarca v prsni koš.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Bolecin v prsnem kosu nimam. Samo ti cudni utripi. Opravila sem uz srca vratnih zil obremenitveni test holter on pregled krvi in urina
Vso izvidi so bili bp. Kardiolog je rekel da imam zdravo srce. Od cesa se potem pojavljajo neredni utripi.

Opravičujem se za pozen odgovor (botrovala je huda gripa). Neredni (prezgodnji) utripi srca se pojavljajo pri vseh ljudeh. Vi ste opravili več preiskav. Izgleda, da je bolezen srca izključena in, da so pri vas prezgodnji utripi posledica živčnih vplivov na srce (zaskrbljenost zaradi dogajanj v osebnem življenju, čezmerne zaposlitve, brezposelnost, neskladja v okolju, kajenje, čezmerno pitje kave, itd. V takih primerih priporočamo zdrav način živjenja, kamor sodijo tudi redni polurni sprehodi delno s pospešeno hojo več krat na teden, izogibanje stresnim situacijam, zadostni nočni počitki, po potrebi jemanje blagih pomirjeval (na pr. Persen tablete, ki so v prosti prodaji) ali zdravila na zdravniški recept.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close