Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Hipertrofija levega srčnega prekata

Hipertrofija levega srčnega prekata

Pozdravljeni
Pred dnevi sem imel pregled pri kardiologu, zaradi kolapsa ki se mi je zgodil pred dvema mesecema. Takrat so mi opravili tudi EKG test ki naj bi nakazoval na hipertrofijo levega ventrikla EKG: sin. Ritem s fr. 83/min, vertikalna os, brez jasnih znakovza ishemijo srca SINUS RHYTEM POSSIBLE LEFT VENTRICULAR HYPERTROPHY (VOLTAGE CRITERIA PLUS LAE OR QRS WIDENING) ABNORMAL ECG.
in EKG iz pred parih dni Sin. ritem fr 70/min, normalna os, znaki za hipertrofijo levega prekata.
sedaj moram opraviti še ultrazvok srca. Zanima me kaj je hipertrofija srca in na kakšen način se jo zdravi.

Lep pozdrav

Hipertrofija je beseda s katero povemo, da je obravnavani organ (v tem primeru srce) povečan. Ta sprememba v srcu nastane zaradi številnih vzrokov (čezmerne obremenitve srca pri fizičnih delavcih in športnikih, pri visokem krvnem tlaku, ki ni skrbno zdravljen in pri nekaterh redkih srčnih boleznih).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgvor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala lepa za odgovor.

Lep pozdrav

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close