Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Počena žila

Počena žila

Pozdravljeni,

zanima me Vaše mnenje in nasvet glede stanja prijateljice. V družini sicer imajo “težave s krčnimi žilami”, prijateljica je stara 29 let. Ko se ukvarja s športom (dolgi pohodi) ali zaradi dela, ki je stoječe narave, jo noge nekaj dni bolijo, potem pa se ji na mečih (zadaj) naredi podplutba oz izgleda kot krvavitev nekje globoko pod kožo. Včasih je dolga in podolgovata in z dnevi postaja rumenkasta/izginja. Maže s heparin gelom, 3x na dan.
Videla sem že, kako izgledajo krvavitve počenih kapijaric, vendar je to veliko večjega obsega, globje ter traja zelo dolgo, da podplutba izgine, spremlja jo bolečina.

Zanima me, če je stanje običajno pri osebah s krčnimi žilami (teh sicer ni videti, ne izstopajo) ali bi jo morala napotiti k zdravniku? Običajno nosi kompresijske nogavice, vendar do krvavitve pride v vsakem primeru. Dvakrat na dan vzame tudi Detralex. Je poleg tega še kaj, s čimer si lahko pomaga in prepreči takšne dogodke?

Hvala za odgovor in nasvet,

K. A.

Čestitam vam za vašo skrb za zdravstveno stanje vaše prijateljice. Glede na vsebino vašega dopisa sem dobil vtis, da obiskuje dermatologa. Morda bi bil indiciran tudi posvet pri hematologu zaradi razmeroma velikih podpludb.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close