Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija EKG izvid – zaskrbljenost

EKG izvid – zaskrbljenost

Pozdravljeni!

Sem študent 2. letnika medicine. Pred dvema tednoma smo na vajah iz fiziologije izvajali EKG. Zdelo se mi je, da na meritvah mojega EKG nekaj ni ok, zato sem se naročil na samoplačniški EKG. Ta je pokazal incomplete right bundle branch block in odstopanje smeri srčne osi v desno (110 stopinj).
V pretklih mesecih se mi je dvakrat zgodilo, da sem se zbudil sredi noči z občutkom izgub sape, temu je sledil napad panike. Občasno se mi zdi, da srce preskoči kak utrip ali pa utripne predčasno. To se dogaja predvsem pred spanjem. Že od kar smo merili EKG na vajah sem vsak dan živčen, neprestano si preverjam pulz in iščem nepravilnosti. Sedaj, ko sem izvedel za to “napako”, ki jo imam, se je stvar še poslabšala. Ponoči se premetavam v postelji, razmišljam katera pozicija spanja je najbolj ugodna za srce, ne upam si zaspati, saj se bojim, da mi bo zaradi napake v prevodnih vlaknih zastalo srce … Med gibanjem nimam težav.
Visok sem 188cm, tehtam 67 kg, imam torakalno skoliozo in rahlo vbočen prsni koš na levi strani (~2cm nižje v primerjavi z desno). Zanima me, ali bi lahko right bundle branch block in na desno obrnjeno srčno os povezal s temi lastnostmi in ali sta ti napaki sploh škodljivi.

Za odgovor se vam zahvaljujem že vnaprej.

Glede na telesno višino in telesno težo imate poudarjeno desno (pokončno) os srca (kar je v večini primerov). Možno je, da imate inkompletni desno kračni blok že od rojstva, sicer je zelo verjetno posledica virusnega vnetja srca ob “gripi”. Navedena napaka je brez hemodinamskih posledic in je nedosegljiva zdravljenju. Srečno. Ne bo odveč posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close