Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija pilates pri disekciji aorte

pilates pri disekciji aorte

Pozdravljeni!

Imam disekcijo aorte, operirana bila pred 8 leti po Bentalu. Descendentna in abdominalna aorta razslojena, disekcija sega tudi v iliakalne arterije. V osmih letih neaktivnosti so moje mišice zelo ohlapne, pridobila sem tudi na teži. Zanima me ali je vadba pilates primerna za moje stanje. Zdravniki so prepovedali napore, jemljem zdravila proti visokemu tlaku (co diovan 160/25, valsacor 80mg), concor 10mg, ranexa 1000mg in marevan.
Za odgovor se zahvaljujem

Toplo priporočam da shujšate na normalno telesno težo (ITM pod 25). Upam, da vam niso zdravniki prepovedali polurnih sprehodov 5 – 6 krat na teden, ki so zadostni, da ste razgibani in, da izgubite čezmerno telesno težo ob zdravi uravnoteženi prehrani. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,tudi jaz sem preživel disekcijo aorte tip A+B,pa mi niso zdravniki rekli nič druga kot to,da naj ne dvigujem in naj se izogibam ekstremnih športov,sem še v bolniški ,mislim da bo treba kmalu v službo pa bi mi prišla kakšna informacija prav.Tone

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da so obremenitve pri “pilatesu” zmerne. Konkretno vam je kirurg odsvetoval dvigati težka bremena in izvajanje večje obremenitve pri športnih aktivnostih. Za bolj podrobne informacije o dopustnih obremenitvah lahko opravite pregled v ambulanti za športnike, ki deluje na Polikliniki v Ljubljani v okviru Kardiološke ambulante (tel. o1.522.8011).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close