Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zbadanje pri srcu in ekstrasistole

Zbadanje pri srcu in ekstrasistole

Spoštovani!

Morda bo moje vprašanje malce čudno, pa se bom vseeno obrnil na vas. Moji ženi, ki ima 42 let, so pred tremi leti odkrili ekstrasistole (EKG, test pod obremenitvjo) in takrat ji je kardiolog zagotovil, da ne gre za nič nevarnega. V zadnjem mesecu pa se ji je začelo pojavljati zbadanje v predelu srca in pred nekaj dnevi je odšla k svojemu zdravniku, ki jo je napotil na EKG. Iz EKG zapisa, ki naj bi bil rahlo sumljiv, je zdravnik ugotovil sum na desnokračni blok, zato ji je pod HITRO napisal tudi napotnico za kardiologa, na termin sedaj še čaka. Omenjeno zbadanje se ji največ pojavlja zjutraj, potem ko vstane iz postelje in po kakšnem naporu. Naj povem tudi, da je žena astmatik. Zelo me skrbi, ali je mogoče, da gre pri moji ženi za kaj hujšega ali pa gre morda celo za bolečine živčnega izvora, saj je zadnje mesece pod velikim stresom in pritiski zaradi določenih situacij, kot so problemi s strani otrok, obremenjenost v službi itd… in je zaradi tega veliko časa napeta in vznemirjena ali pa opisane probleme lahko morda povrzočajo tudi extrasistole. Naj omenim še, da ni kadilka, nima prekomerne teže in je v dobri fizični kondiciji, saj je pred nekaj leti tudi aktivno tekla. Ker me zelo skrbi zanjo in za njeno zdravje, me zanima, kako naj ravnama in postopava do pregleda pri kardiologi in ali je moja skrb in bojazen morda pretirana. Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Čestitam vam za skrb za zdravje vaše žene. Mislim, da stanje ni nikakor nevarno, je pa moteče kot ste napisali . Bolnica je imela že pred leti motnje srčnega ritma (ekstrasistole), ki so se polagoma polegle. Zdaj, ko preživlja čezmerne duševne obremenitve se razen ekstrasistol ponavljajo tudi zbodljaji pri srcu. Pri branju dopisa nisem dobil vtisa, da gre za motnje, ki bi bile posledica nove organske bolezni srca. V takih primerih priporočamo zdrav način življenja, kamor sodijo tudi redni polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden, zmanjšanje duševnih obremenitev, izogibanje stresnim vplivom, jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) ali zdravil proti anksioznosti na zdravniški recept.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Čestitam vam za skrb za zdravje vaše žene. Mislim, da stanje ni nikakor nevarno, je pa moteče kot ste napisali . Bolnica je imela že pred leti motnje srčnega ritma (ekstrasistole), ki so se polagoma polegle. Zdaj, ko preživlja čezmerne duševne obremenitve se razen ekstrasistol ponavljajo tudi zbodljaji pri srcu. Pri branju dopisa nisem dobil vtisa, da gre za motnje, ki bi bile posledica nove organske bolezni srca. V takih primerih priporočamo zdrav način življenja, kamor sodijo tudi redni polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden, zmanjšanje duševnih obremenitev, izogibanje stresnim vplivom, jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) ali zdravil proti anksioznosti na zdravniški recept.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close