Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija RAZBIJANJE SRCA V MIROVANJU

RAZBIJANJE SRCA V MIROVANJU

Lepo pozdravljeni!

Stara sem 31 let…sem rekretivna gorska kolesarka. Že 2 meseca opažam, da mi v mirovanju in nepričakovano začne razbijat srce…občutek je kot, da bi me nekdo prestrašil. To se mi zgodi nekje 6X dnevno. Dva močna odarca, potem pa je spet dobro.
Marca letos sem imela EkG na sistematskem pregledu…vse ok. utrip 48., še nižje je šlo vse do 42.
Že več let si merim tudi krvni tlak….imam namreč nizkega (100/53),(96/47),(109/63)

Vsaka informacija bi mi bila v pomoč, Hvala Vam..,Nina

Verjetno se vam ponavljajo prezgodnji utripi. Take motnje se lahko ponavljajo pri zdravih in bolnih srcih pri duševnih ali telesnih obremenitvah, po prehladih, ob urogenitalnih boleznih, itd. Priporočamo zdrav način življenja (rekreativna športna dejavnost, nekajenje, omejeno uživanje alkohola in kave, izogibanje stresnim situacijam. Nizka srčna frekvencain nizek krvni tlak sta lahko znak dobre telesne kondicije.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close