Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina pri srcu

Bolečina pri srcu

Pozdravljeni,

Že kar nekaj let (okoli 5) imam bolečine pri srcu, ki se največkrat širi v levo roko-bolj po kosteh, v ramo in zadnje čase tudi v lopatico. Bolečine so vedno bolj pogoste. So na različnih mestih in različne jakosti in kvalitete, največkrat gre za tiščočo bolečino. Ob tem je največkrat utrip normalen oz malo povišan, počutim se pa kar precej grozno, kot da bom vsak čas padla vkup. Ponavadi pomaga šele aspirin. Včasih je taka bolečina vodila tudi v napad psvt, ampak to so z ablacijo uspešno opravili, tako da ostaja samo še bolečina. Uz, ekg, holter, in cikloergometrija so brez posebnosti. Traja pa različno časa včasih nekaj ur, včasih pa me samo špika za kakšne 10 sekund in je potem ok. Skoraj ne mine dan, ko me nebi bolelo.
Stara sem 22, normalne teže, zmerno fizično aktivna. Terapije ne prejemam.

Lep pozdrav in hvala.

Napisali ste, da ne jemljete nobenih zdravil. Ker jih ne želite jemati? Ker vam jih zdravnik odsvetuje? Mislim, da bi lahko v kratkem dosegli zboljšanje z zdravim načinom življenja. Pri tem ne zanemarite polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden, ob podpori blagih anksiolitikov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Terapije mi kardiolog sploh ni predpisal, živim tudi zdravo, ne kadim in ne pijem tudi gibam dovolj.

nova
Uredništvo priporoča

Dodatni odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close