Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečine v prsnem košu

bolečine v prsnem košu

Spoštovani
Upam da ste dobro.
Včeraj me je med delom za računalnikom pričelo boleti v prsnem košu, ob tem mi je bilo slabo in imela sem občutek, da bom padla v nezavest.
Hitrejšega utripa ni bilo, prav tako ne bolečine ki bi se kam širila.
Danes sem bila pri zdravniku EKG ok, krvni tlak 152/105, poslušanje srca ok. Zaključek naj pridem, če se bo ponovilo. Sedaj je bilo to drugič; prvič se je pojavilo pred mesecem dni. ( med kolesarjenjem ) Bolečina bila prisotna 4 dni. Starost: 47 let, redno se ukvarjam s športom, ne kadim.
Občutek bolečine v prsnem košu je še vedno .
Prosim še za vaše mnenje.
Lep dan
Tina

Rad bi vam odgovoril tako, da bi imeli neko korist od mojega odgovora. Vaš podatek mi dopušča sumiti na možnost da je šlo za padec tlaka ali srčne frekvence. Če se bo zaplet ponovil skušajte ugotoviti srčno frekvenco s tipanjem pulza ali višino tlaka . Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Rad bi vam odgovoril tako, da bi imeli neko korist od mojega odgovora. Vaš podatek mi dopušča sumiti na možnost da je šlo za padec tlaka ali srčne frekvence. Če se bo zaplet ponovil skušajte ugotoviti srčno frekvenco s tipanjem pulza ali višino tlaka . Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani
hvala za odgovor; bom naredila tako, upam, pa da do tega ne bo več prišlo.
Še enkrat hvala in vse dobro
Tina

ODGOVOR NI POTREBEN.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

LEP POZDRAV!

Star sem 31let,z malo povisano prekomerno telesno tezo in nepretirano stresno zivljenje. Vedno imam bolecine v zlicki, na pritisk se bolecina poveca, v stojecem položaju pa se bolecina pojavi kot nekaksen pritisk na prstni kos in sicer cisto zgoraj od leve do desne rame cez cel prstni kos. Bolecina seveda v lezecem polozaju izgine. Zaradi teh tezav dem ze tudi dvakrat pristal na urgenci saj sem posumil na srcni infarkt saj se je bolecina sirila v hrbet in mravljinci v levo stran telesa. Na urgenci so bili krvni testi in ekg v mejah normale. Nasopali so me z analgetiki in pomirjevali ampak pritisk v zgornem delu pstnega kosa ostaja. Osebna zdravnica me je napotila k kardiologu in sicer pod nenujno in imam pregled komaj cez 3mesece. In mi predpisala helex. Sedaj po enem tednu se stanje ni spremenilo. Takoj ko se vstanem iz postelje se pojavi bolecina v prstnem kosu nekaksen pritisk ko da bi mi nekaj sedelo na njem zbadanje okrok srca . In ko vzamem helex ali dva izgine samo strah bolecina pa ostaja. Sumim na angino pektoris in sem se odlocil opraviti preiskave samoplacnisko. Pa me zanima katero najprej priporocate Uz srca ali cesa drugega, saj enostavno nemorem 3mesece lezati v postelji.
Hvala in lep dan.

Napisali ste, da imate stalne bolečine v žlički, ki izžarevajo navzgor po prsnem košu. Hkrati ste napisali, da bolečin ni v ležečem položaju Navedeni podatki ne kažejo, da bi bil izvor bolečin v organski prizadetosti srca. Podpiram mnenje osebne zdravnice, da gre le za funkcionalne motnje, proti katerim je Heleks učinkovit. Hkrati bi priporočil, da poizkusite ali bi vam koristile tablete proti bolečinam (na pr. Analgin) . Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close