Najdi forum

srči utrip

Pozdravljeni. Nasploh sem zelo napeta oseba, stalno pod stresom in stalno vpeta v slabe, negativne misli. Vse me skrbi. Predvsem pa zdravje in imam strah pred smrtjo. V glavnem po porodu se mi pojavljajo bolj močne in pogostejše ekstrasistole kot prej. Ugotovljena je le respiratorna aritmija. Tlak je normalen, teža 63 višina 165, starost 30, uz srca super, ekg tudi, ekg med uzjem tudi vredu, holter vredu. Ali naj preverim ščitnco? Drugače pa sem opazila tudi, da v trenutku, ko dobim injekcijo protibolečinsko pri zobarju, dobim napad ekstrasistol, ki se potem, ko e pogovarjam z zobozdravnico, umirijo. Je to lahko zaradi anestetika ali strahu? Strah imam 🙁 ali lahko take ekstrasistole vodijo v nenadno smrt?

Od kar je človek na svetu nihče ni brez stresov. Razlika je le v tem, da mnogi se težko znajdejo v stresnih stanjih, zlasti če le-ta preveč posegajo v osnove našega življenja. Morda bi vam pomagal izbrani zdravnik ali psihiater. Skušajte živeti čim bolj zdravo. Ne zanemarite velike koristi polurnih sprehodov, delno s pospešeno hojo, 5 -6 krat na teden. Ni zadržkov za jemanje blagih pomirjeval (tabl Persen ali zdravilo na recept). Mislim, da imate zdravo srce, ki reagira z ekstrasistolami ob duševnih obremenitvah. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Pa lahko pride do zastoja srca zaradi takih ekstrasistol? Ali event monitor prikaze morebitne nepravilnosti?

nova
Uredništvo priporoča

Ekstrasistole nastopajo pri zdravih in bolnih srcih. Pri zelo oslabljeni srčni mišici, ko je srce pred svojim koncem, nastopajo tudi ekstrasistole in je lahko zadnji utrip srca ekstrasistola. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Ja, to razumem ampak srcna mišica se vidi na uz, ne? Ce tam ni videti oslabljene srcne misice, ni panike? Mene bolj zanima, ce lahko ekstrasistole povzročijo srcni zastoj, ce so pogoste?

Ekstrasistole ne povzročajo zastoja srca pač pa so posledica organskih sprememb v srcu. Pri blagih spremembah, kar je v visokem odstotku primerov, nastopajo posamezno in jih obvladamo z zdravili. Pri hudih okvarah srčne mišice ali prevodnega sistema pa so lahko neobvladljive in so uvod v totalno odpoved srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Torej salva ekstrasisol nikoli ne nastopa pri zdravem srcu?

LP

Zelo poredkoma. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri zdravem srcu se ekstrasistole lahko pojavijo pri duševnih obremenitvah.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jaz sem imela salvo ekstrasistol … to pomeni, da s srcem ni vse vredu? Da je verjetno nek organski vzrok?

Za vsakim neredom srčnega utripanja stoji vzrok, ki je včasih v srcu sicer mnogo krat zunaj srca. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ja, razumem. Ampak mi lahko poveste, ce je vedno.bolezenski vzrok, ce se pojavi salva ekstrasistol?

Morda sem premalo natančno razložil kdaj se lahko sprožijo ekstrasistole. Ekstrasistole pri zdravih in bolnih srcih so vedno posledica (znak) dražljajev. Ti se v večini primerov sprožijo v možganih zaradi duševnih vplivov. Ko izključimo duševne vplive ni težko ugotoviti za katero bolezen gre, ali za bolezen srca ali za bolezen drugih organov (ščitnica, urogenitalni organi, itd.). Srečno. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close