Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Srcno popuscanje

Srcno popuscanje

Pozdravljeni,

Stara sem 26 let. 168cm, 59 kg. Ze cca pol leta se nenehno pocutim zelo utrujena kar mi je nenavadno zato, ker sem prej imela ogromno energije. Zdaj se ze zbudim utrujena in tako je tudi čez dan. Občasno se mi pojavijo oteklne noge in kar precej napihnjen trebuh ter ob tem slabost. Zato sem odsla k zdravniku, ki je naredil krvne preiskave, osnovne plus za jetra in ledvice, ki so bile brez posebnosti. Zdaj pa se mi ze priblizno 2 tedna pojavla kaselj, ki je zelo neprijeten. Cez dan je dokaj vredu. Skorajda ne kasljam. Ko se ulezem na hrbrem pa naenkrat pricnem nenormalno kasljati. Tako da ne zdrzim prav dolgo in se moram vstati. Malo sem “pogooglala” in sem glede na tezave, ki se mi pojavljajo zasledila da lahko gre za srcno popuscanje. Ali mi lahko poveste, ce se po opisanem sodec tudi vam zdi, da je lahko kaksna povezava? In kaksna preiskava bi bila potrebna? Lep pozdrav, Nika

Vaš sum ni povsem brez osnove, saj je kašelj pri ležanju pogostoma prisoten pri popuščanju srca, vendar ste premladi, da bi pomislil na to možnost. Vsekakor bi svetoval rtg. pregled prsnega koša in posnetek EKG. Ne bo odveč tudi posvet pri pulmologu Napisali ste tudi, da imate občasno zatečene noge. Imate morda krčne žile ali/in stoječ poklic?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close