Najdi forum

Izvid EKG

Pozdravljeni,
zaradi slabega počutja sem pristal na urgenci. Imam vrtoglavice, slabost, omotico in bolečino oz. tiščanje v prsih. Star sem 21 let. Naredili so mi preiskave krvi-bp, slikali pljuča-bp, pritisk -bp….
Zanima pa me, če je kaj narobe s srcem.
Izvid EKG: sinusni ritem srca 70/min, normalna srčna os, visoki T valovi V2-V4
Kaj pomenijo ti visoki T valovi? Včasih se mi zdi, da mi med naporom preskoči srce.
Hvala

Visoki vali T in prezgodnji utripi kažejo na vplive vegetativnega živčevja na srce. Priporočam zdrav način življenja kamor sodijo tudi polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 -6 krat na teden in blaga pomirjevala.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za hiter odgovor. Ne razumem točno kaj pomeni vpliv vegetativnega živčevja na srce. Ali je to lahko nevarno?
Naj povem, da sem se do nekaj mesecev nazaj kar intenzivno ukvarjl s športom, zdaj se pa zaradi vseh simptomov ne upam.
Pozabil sem tudi povedati, da so mi naredili srčne markerje inje bilo vse ok.
Rad bi se intenzivno ukvarjal s športom, pa ne vem ali lahko. Ali moram narediti še kakšne preiskave?
Sem pa zadnje čase precej pod stresom.
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Srce je tako ustvarjeno, da lahko deluje neodvisno od zunanjih vplivov. Tako delovanje je zelo počasno in mnogo krat nezadostno za normalno življenje. “Narava” pa je priskrbela srcu živce, ki vplivajo na hitrost delovanja srca. Ko se telesno obremenimo in je potrebno hitrejše delovanje srca “stopijo v akcijo” živci, ki pospešijo delovanje srca in delujejo izven naše kontrole. Živce ki vplivajo na delovanje srca imenujemo “vegetativno živčevje”. Živce, ki pospešijo delovanje srca imenujemo “simpatikus oziroma simpatično živčevje, živce, ki upočasnjujejo delovanje srca pa “parasimpatikus, parasimpatično živčevje ali vagus”. Napisali ste, da bi se radi poklicno bavili s športom. Mislim, da bi bi dobili najbolj zanesljiv odgovor v Kardiološki ambulanti za športnike, ki deluje na Polikliniki v Ljubljani, Njegoševa ul. 4, Tel. 01.522. 8011.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Srce je tako ustvarjeno, da lahko deluje neodvisno od zunanjih vplivov. Tako delovanje je zelo počasno in mnogo krat nezadostno za normalno življenje. “Narava” pa je priskrbela srcu živce, ki vplivajo na hitrost delovanja srca. Ko se telesno obremenimo in je potrebno hitrejše delovanje srca “stopijo v akcijo” živci, ki pospešijo delovanje srca in delujejo izven naše kontrole. Živce ki vplivajo na delovanje srca imenujemo “vegetativno živčevje”. Živce, ki pospešijo delovanje srca imenujemo “simpatikus oziroma simpatično živčevje, živce, ki upočasnjujejo delovanje srca pa “parasimpatikus, parasimpatično živčevje ali vagus”. Napisali ste, da bi se radi poklicno bavili s športom. Mislim, da bi bi dobili najbolj zanesljiv odgovor v Kardiološki ambulanti za športnike, ki deluje na Polikliniki v Ljubljani, Njegoševa ul. 4, Tel. 01.522. 8011.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni! Imam vprašanje glede holterja ekg. Opravila sem ga dvakrat. V nosecnosti v 45tednu nosecnosti, ker mi je srce hitro bilo obcasno. Opravila sem samoplacnisko. Bilo vse bp ampak utrip do 170 in zabelezena salva 4sves. Kardilog je rekel, da v nosecnosti ni panike, ve je ok ampak da naj pridem na kontrolo šest tednov po porodu. To sem storila. Najvišji utrip je bil 150, zabelezenih nekaj sves in resporatorna aritmija. Med snemanjem s holtejrm nisem zaznala veliko ekatrasistol. Vcasih pride dan ali dva ko jih vec občutim. Vcasih v roku pol ure nonstop. Kako izvedeti, ce so nevarne?

Prezgodnji srčni utripi (ekstrasistole) nastopajo pri zdravih in bolnih srcih. Upam, da imate zdravo srce, ki reagira na vsakdanje duševne obremenitve. Priporočam zdrav način življenja, kamor sodijo tudi polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden in blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Za točnejšo diagnozo o morebitni bolezni srca priporočam še UZ- pregled srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prezgodnji srčni utripi (ekstrasistole) nastopajo pri zdravih in bolnih srcih. Upam, da imate zdravo srce, ki reagira na vsakdanje duševne obremenitve. Priporočam zdrav način življenja, kamor sodijo tudi polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden in blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Za točnejšo diagnozo o morebitni bolezni srca priporočam še UZ- pregled srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
prosim za pomoč pri izvidu. Ker se nič ne spoznam na zadeve upam, da bom v pravem vrstnem redu napisala podatke. In kaj pomenijo.
HR 60/MIN AXIS SINUS RHYTHM
RR 1004 ms P 59 LEFTWARD AXIS
P 108 ms QRS -21 T ABNORMALITY IN ANTERIOR LEADS
PR 148 ms T 28
QRS 74 ms 5,78
QT 400ms P (II) 0.12 mV
QTC 400 ms S ( V1) – mV
R (V5) 2.00 mV
Sokol. 2.00 mV
10mm/mV

Hvala za odgovor.
lp
Katja

Pozdravljeni,

tudi sama se na vas obračam z izvidi EKG, saj podrobnejše analize in razlage nisem bila deležna.

HR 84/min
RR 712 ms
P 106 ms
PR 128 ms
QRS 80 ms
Qt 366 ms
QTC 436 ms

axis
P 69°
QRS 84 °
T 64 °

P (II) 0,21 mV
S (V1) -0,75 mV
R (V5) 0,93 mV
Sokol 1,78 mV

Hvala za odgovor

Indiferentna os srca, normalno trajanje in višina vseh zobcev. Brez znakov hipertrofije miokarda.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Vč odgovorov poslnih na vtrašanja o eednih utriih.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close