Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni,

prosim za razlago izvida rtg.
Srce ni povečano – poudarjen lok levega ventrikla.

Najlepša hvala.

LP, Eva

Poudarjen lok levega ventrikla je zvid, ki dopušča misliti na športno srce, na blago povečan tlak, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovor.

Imam povišan tlak in sem pretežka, stara 35 let. Ali me mora kaj skrbet? Kljub povišanemu tlaku pa imam izredno nizek srčni utrip, okoli 50 udarcev na minuto.

tlak je pri meni povezan predsvem z stresom in pa v zadnjem času tudi z paničnimi napadi.

Fizično sem aktivna in nimam nobenih težav z večjim naporom – 40-50 minut zmernega plavanja mi ne predstavlja nobenega problema.

Letos so mi naredili že kar nekaj ekg-jev in je bilo vse normalno oz se bi mi naj pojavljal nek dodaten utrip in syinusna aritmija, za katero pa so mi vsi rekli, da ni nič.

Predvsem pa me zanima, če se da še to popravit?

Lp, E

nova
Uredništvo priporoča

“Nizek srčni utrip” ali “počasno bitje srca” je laično imenovanje zdravniške besede “bradikardija”, stanje ki je pogostoma prisotno pri aktivih športnikih ali težkih delavcih.
“Sinusna aritmija” (blago neredno bitje srca) je pogostoma prisotna pri nekoliko živčnih zdravih ljudeh.
Visok krvni tlak ne vpliva na hitrost bitja srca.
Priporočam vam shujšanje in zdravljenje visokega krvnega tlaka (morda bo zadostoval zdrav način življenja) . Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ogovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ogovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Najlepsa hvala za odgovor. Ste me nekoliko pomirili.

Nisem sportnik, nikoli nisem bila. Tudi ne opravljam tezkega fizicnega dela.
Letos sem imela kar nekaj egj-ev, zaradi panicnih napadov in je bilo vse ok, razen pac ta aritmija.

Shujsala sem ze dobrih 13 kilogramov in se trudim se dalje, malo imam probleme zaradi policisticnih jajcnikov.

Danes sem bila tudi pri psihiatrinji, ib dibila cipralex. Sedaj pa me zanima ce bi znal bit kaksen priblem z temi tabletami zaradi mojega nizkega srcnega utripa, ki se tudi ob razburjenju ne dvigne na vec kot 80.

Upam, da mi bo uspelo zmanjsati mojo anksioznost in da se bo s tem umiril tudi moj pritisk.

Najlepsa hvala.

Lp, Eva

Pozdravljeni,

Najlepsa hvala za odgovor. Ste me nekoliko pomirili.

Nisem sportnik, nikoli nisem bila. Tudi ne opravljam tezkega fizicnega dela.
Letos sem imela kar nekaj egj-ev, zaradi panicnih napadov in je bilo vse ok, razen pac ta aritmija.

Shujsala sem ze dobrih 13 kilogramov in se trudim se dalje, malo imam probleme zaradi policisticnih jajcnikov.

Danes sem bila tudi pri psihiatrinji, ib dibila cipralex. Sedaj pa me zanima ce bi znal bit kaksen priblem z temi tabletami zaradi mojega nizkega srcnega utripa, ki se tudi ob razburjenju ne dvigne na vec kot 80.

Upam, da mi bo uspelo zmanjsati mojo anksioznost in da se bo s tem umiril tudi moj pritisk.

Najlepsa hvala.

Lp, Eva

Mislim, da Cipralex ne bo zmanjšal srčne frekvence pod 45. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

OIdgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da Cipralex ne niža srčne frekvence pod 45 utripov na minuto. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close