Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Marfnov sindrom

Marfnov sindrom

Pozdravljeni! Zanima me, kako se diagnosticira marfanov sindrom? Samo na podlagi simptomov? Imam gotsko nebo, deviiran pretin palipitacije , roke za 5 cm daljse kot moja visina , dolge noge visoka174 majhna brada, degenertivne spremembe v vratnem delu hrbtenice , smrt starsa zaradi disekcije aorte pri 45, nizka stopala , pajkaste prste , malenkost vdrt prsni kos. Uz srca so naredilivendar ni posebnosti. Pise edino to, da priporoca mr in genetske preiskave. Je manerjev sindrom potem izkljucen? Hvala zanodgovor!!

Opravičujem se za mnogo prepozen odgovor. Navedeni znaki so znaki Marfanovega sindroma pri katerem ni vidna napaka na srcu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Opravičujem se za mnogo prepozen odgovor. Navedeni znaki so znaki Marfanovega sindroma pri katerem ni vidna napaka na srcu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Ponovno se obracam na vas..
Opravila sem ponovni uz srca, kjer so vseeno nasli prolaps mitralne zaklopke.
dva kardiologa sta mnenja, da nimam marfanovega sindroma, spet drugi kardiolog pa pravi da bi raje opravil genetske teste. Kardiolog mojih otrok pravi da so otroci zdravi saj njihov ekg ne kaze posebnosti. Naj vseeno vztrajam, da jima naredijo uz srca?

Podpiram mnenje zdravnikov, ki menita, da sta otroka zdrava. Lahko pa ostajata na opazovanju do kontrole čez eno leto.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepsa hvala za odgovor!!
Kaj pravzaprav pa bi z genetakimi testi dosegli? Samo to, da je zadeva 100% ? Ali potem obstaja drugacen nacin zdravljenja?vprasam zato, ker se mi zdi nesmiselno obremenjevati drzavno blagajno, ce bo po testih vse tako kot prej.
Zaenkrat se ne zdravim z nicemer . Imam 31 let vse kar me moti so bolecine v hrbtenici ter prezgodnji utripi.

Pri nekaterh bolnikih z Marfanovim sindromom bolezenski znaki prizadetosti srca,srčnih zaklopk in aorte lahko napredujejo. Zato bolnikom priporočamo, da ostanejo pod kontrolo.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Naj vas raje skrbi vase zdravje, ne pa državna blagajna, posebej glede na dejstvo da je stars umrl pri 45 letih of disekcije aorte, to pa se zgodi pri “Marfanovem sindromu” če se ne ukrepa.

Morda ste v mojih odgovorih dobili vtis, da me bolj skrbi državna blagajna kot zdravje bolnikov in lastno zdravje. Se opravičujem. Ko sem se leta 1940 (pred 77 leti !) vpisal na Medicinsko Fakulteto sem sklenil, da se bom strogo držal prvega pravila zdravniškega poklica “salus aegroti suprema lex” (zdravje bolnika najvišji zakon).
Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan. Še nisem slišal, da ne bi zdravnik dal prednosti vprašanju zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan. Še nisem slišal, da ne bi zdravnik dal prednosti vprašanju zdravljenja.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close