Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Globoka venska tromboza

Globoka venska tromboza

Pozdravljeni! Imam vprašanje, leta 2005 sem prebolela prvič globoko vensko trombozo. Zdravljena sem bila ambulanto saj so me najprej zdravili za šen. Ker izbojšanja ni bilo so me poslali na urgenco kjer so ugotovili,da sem prebolela GVT ter prejela terapijo Fraxiparin ter kasneje 3 mesece z Marivarinom. Izvid takratnega uz je bil, da je razvidno da gre za stanje po preboleli GVT poplitealno in distalne vene femoralis. ter da so naplstitve distalno od vtočišča v. safene magne. Po tromesečni terapiji nisem več bila zdravljena.
Lani januarja 2015 sem dobila hude bolečine ter močno oteklino na levi nogi v predelu dimelj. Bila v bolnišnici izvid je bil V . femoralis communis je večji del trombolizirana, pretoki so pospešeni ob robovih. Kolaterealni pretok teče večji del preko vene safene magne, nato pospešen pretok ob tromboitičnem procesu v proksimalnem venskem segmentu leve spodnje okončnine. Izvidi mi potrjujejo prirojeno trombofilijo , zato imam doživljensko terapijo jemljem tablete Xarellto 20mg.
Pred enim tednom sem bila ponovno na Uz in me zanima razlaga izvida:
VFC kjer je pretok primeren, resp. mod. prav tako prox. del VFS , distalneje je pretok nekoliko atenuiran, slabše resp. mod. prav tako nad VP, le daj je pretok izrazitjši, slednji veni nista povsem stisljivi. VSM je nekoliko obremenjena, sicer komp. vključno z ustjem, VSP je širša, neravnega izgleda ,inkomp, vključno z ustjem. Mnenje zdravnika je ,da je stanje po nepopolno rekanalizirani GVT prox. segmenta levo. Prosim vas ,če mi lahko malo razložite . Zanima me tudi,če lahko pride ponovno do globoke venske tromboze ali celo do pljučne embolije kljub jemanju zdravil Xarellta.
Hvala za vaš odgovor ter vas lepo pozdravljam LEJA

Predstavljam si, da so vas zdravili zdravniki z velikim znanjem o zdravljenju venskih tromboz in, da ste še vedno pod njihovo kontrolo. Po dosedanjih izkušnjah so sedanji novi antikoagulansi sprejeti kot zanesljiva zdravila v preventivi recidivov (ponovnih tromboz in trombembolij) tudi pri prirojenih trombofilijah. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za vaš odgovor, vendar mene zanima ,če se lahko ti strdki kaj so prilepljeni na veno odtrgajo vstran. Kajti imam jih še od gležnja do kolena to je bilo že leta 2005, kar se je tromboza ponovila 2015 do dimelj od takrat naprej sem na Xarelti,pregled imam 1 do 2 krat na leto odvzvem krvi zaradi tablet,drugih kontrol nimam. Hvala za odgovor ter lep dan

nova
Uredništvo priporoča

Ko strdki odletijo se rana zabrazgotini.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Današnji odgovor je mnogo prepozen, da bi lahko koristil. Opravičujem se. Hvala za razumevanje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close