Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Utrip v trebuhu

Utrip v trebuhu

Pozdravljeni
Odkar pomnim mi desna stran trebuha pulzira v ritmu srca nekje sem prebral da je to znak anevrizme naj povem da sem močnejše postave star 24let… Prav žile v trebuhu ne vidim utripat ampak cela desna stran trebuha pulzira se zatrese ob utripu če sm vznemirjen ga čutim drugače pa redko razen ko ležim na trebuhu samo to opažam da mi trebuh utripa ali je to kaj narobe z aorto??
Hvala

Vsebina vašega dopisa dopušča posumiti na anevrizmo trebušne aorte ali druge arterije. Priporočam vam obisk izbranega zdravnika, ki bo poskrbel za ustrezne preiskave.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdaj ste me pa prestrašili ali je možno da pri 24 letih to nastane ?? Čutim utrip ko ležim … Z kakšnimi preizkavami se pa to ugotovi ker pred 3 .eti sem imel opravljene vse preizkave srca vključno z ultrazvokom danes sem se še enkrat opazoval utripa mi tudi leva stran ceu trebuh plapola ob utripu gre gotovo za anevrizmo ??

Mislim, da je vaš strah odveč, saj je današnji dopis zelo drugačen od včerajšnjega. Glede na vašo starost sem zelo prepričan, da imate zdravo trebušno aorto in druge trebušne arterije in, da so moteči utripi zelo verjetno prekatne ekstrasistole. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Se opravičujem za nejasno pisanje
Danes sem se ulegel pred ogledalo in opazoval… celoten del od želodca dol rahlo pulzira kot bi se maščoba tresla
samo utripanje žile se ne vidi da bi istopala ali lahko zdrava aora tako pulzira in da pulzira posledično maščoba ker žila se ne vidi prav tako sem z prsto pritisnil na aorto in sploh nisem začutil utripa zato sklepa da ni razširjena ali vam na podlagi tega pulziranja vliva kakšen sum na anevrizmo?? moja starost je 24 in v družini nima nihče anevrizme naj še povem da občasno ko sem pod stresum čutim napetost v trebuhu in takrat tudi bol utrip aorte kar mi nekako mišice stisnejo žilo lp. hvala…

Hvala za dodatne podatke. Verjetno boste dobili najbolj točen odgovor od izbranega zdravnika po palpaciji (otipavanju) trebuha. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jaz ko lezim na hrbtu tudi vidim utrip na trebuhu.je lahko to kaj?

Pozdravljeni. Noseca sem 31t in me zelo skrbi, da imam anevrizmo trebusne airte, saj ko lezim, vidim utrip po celotnem trebuhu. Utrip tudi vedlikokrat cutim v prsnem kosu. Ali lahko uz srca in uz treebuha izključi morebitno anevrizmo?

Mislim, da gre za prenos fizioloških srčnih utripov zaradi povečanega volumna maternice. Z UZ-pregledom trebuha potrdimo oziroma izključemo obstoj anevrizme aorte. Glede na vašo mladost, mislim, da je vaša bojazen odveč. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ja, ampak že pred nosečostjo sem vedno videla utrip v trebuhu, sicer sem visoka 165 in sem imela pred nosečnostjo okrog 58 kg, ampak nisem pa imela full suhega trebuha, tudi malo maščobe … tako da vrjetno zaradi suhosti to ni … sem pa imela pred enim letom in pol pregled uz zaradi ledvic in v izidu je omenjeno, da je aorta priimerno široka … a je to dovolj ali bi mogla iti na prav usmerjen uz žil? Se zdaj v nosečnosti to sploh lahko vidi?
Še nekaj me zanima, v primeru carskega reza (dogovorjenega), imaš pred tem posvet s kardiologom? Namreč jaz imam vedno v mirovanju v dop času okrog 100 utripa, včasih imam tudi ekstrasistole, to sem imela tudi pred nosečnostjo …

lp star sem 16 let in cutim tudi jaz otrip v trebuhu ponavadi po fitnesu ali ko lezim na trebuhu ali hrbtu ce pritisnem na trebuh se tudi cuti malo utripa lp

Mislim, da ste bolj suhi in, da zaznavate normalen utrip glavne žile (aorte) v njenem trebušnem delu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Prb. 1 teden opazam obcasno neprijetno bolecino v zgornjem levem delu trebuha takoj pod rebri. Bolecina ni mocna je pa neprijetna, opisala bi jo kot tisto ki se pojavi ob teku in nepravilnem dihanju. Bolj je neprijetna kot boleca, nekaksen obcutek pritiska. Danes pa sem opazila da mi v trebuhu samo na levi strani precej mocno utripa, ce se trebuha dotaknem se utrip cuti precej mocno. Naj omenim se, da je bolecina bolj izrazita ob kaksni fizicni aktivnosti ali dolgi hoji. Skrbi me, da bi slo lahko za anevrizmo. Stara sem 21 let, kadilka.
Hvala za odgovor

V prvem delu vašega dopisa ste navedli , da se pri vas, v zadnjem tednu, ponavlja neprijeten občutek (bolj občutek pritiska kot pa bolečina) v zgornjem levem predelu trebuha. Prisotna težava dopušča posumiti na blago vnetje debelega črevesa.
V drugem delu pa navajate drugo motnjo (zaznava utripanja v levem zgornjem delu trebuha), ki je sicer zaznava utripanja trebušne aorte pri bolj suhih ljudeh.
Glede na vašo starost bi težko posumil na anevrizmo aorte.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close