Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija zdravilo concor

zdravilo concor

Spoštovani! Mi lahko kaj podrobneje razložite o zdravilu Concor.Kakšne prednosti ima to zdravilo?Je zdravilo na splošno srcu in žilam koristno in ali ščiti pred kapjo in infarktom?To zdravilo sicer učinkuje pri zdravljenju prezgodnjih utripov me pa zanima kako mi še koristi splošno?Smo kaj bolj zaščiteni če jemljemo to zdravilo ali pa nam to na dolgi rok škodi?Zdravilo Concor v manjših dozah bom morala jemati vso življenje zaradi prezgodnjih utripov.Hvala za vaš trud!

Pri vprašanju koliko časa naj bolnik jemlje predpisano zdravilo je mnogo krat težko odgovoriti. Pri akutnih boleznih mora jemati zdravilo dokler nismo gotovi, da se je bolezren povsem pozdravila , napr. pljučnica, viroze, prehladne bolezni, prebavne motnje). Na drugi strani imamo bolezenska stanja (napr. povišan kvni tlak, povišane vrednosti holesterola v krvi), ki jih s sedanjimi zdravili obvladamo samo z rednim (večinoma vsakodnevnim) jemanjem predpisanih zdravil Vmes so bolezni, ki jih lahko pomirimo ob njihovih eksacerbacijah. Morda je v tej skupini ekstrasistolija, ki jo zdravimo s Concorjem, sicer Concor in druga zdravila iz njegove skupine damo tudi zaradi njihovega ugodnega vpliva na srčno frekvenco in posredno na varčevanje delovanja srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

mene pa zanima ali so tableti Concor cor tudi za zniževanje visokega krvnega tlaka? Predpisali so mi namreč 2 tbl (2,5 mg) dnevno.

nova
Uredništvo priporoča

Concor je v skupini “betablokatorjev”, zdravil, ki nižajo krvni tlak.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Concor je zdravilo, ki niža krvni tlak in srčno frekvenco in s tem varuje bolnika pred možgansko kapjo in pred infarktom

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni imam visok pritisk opravil24 h merjenje dobil prenessa 4mg,je premalo učinkovala…dobil sem napad pritisk narasel na 230/140….sedaj imam prenewel in concor….in po potrebi zvečer prenessa in concor…po tej terapiji je tlak cca. 137/ 87 po 3 dneh jemanja …star sem 42 let …ali se držim te terapije oz. ali ja ta ok??

Danes, pri zdravljenju bolnikov z visokim krvnim tlakom imamo na razpolago veliko število učinkovitih zdravil in veliko število bolnikov, ki “sodelujejo” pri njihovi bolezni z zdravim načinom življenja in rednim jemanjem ustreznih zdravil. Sodelujočim bolnikom dovolimo, da sami ugotovijo dnevne odmerke zdravil, da se izognejo prehudim nepričakovanim porastom tlaka (pri kratkih porastih tlaka pri telesnih obremenitvah niso potrebni dodatni odmerki). Pričakujem, da boste uspešni. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ok ,niste odgovorili ali je uspešna terapija (dobra)prenewel+ concor enkrat na dan skupaj?

Lahko vzamete hkrati Prenewel in Concor. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

mogoče kaj več o tem….kako deluje …itd….

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravnik mi je predpisal 2x na dan concor ,2,5 mg ker sem imel visok utrip 122/min. To uživam že nekaj mesecev, sedaj mi je utrip zelo padel pod 40/min. Samoiniciativno sem dozo zmanjšal na polovico to je 1,25 mg, srčni utrip pa je še vedno zelo nizek, pritisk je 108/65/47. Ali naj tako nadaljujem?

Pozdravljeni!

Predlagam, da se obrnete na svojega zdravnika, ki bo prilagodil doziranje  zdravila, kjati število utripov pod 50, posebej pod 40 je prevelik padec. Tlak imate urejen, število utripov pa, kot sem napisal rahlo pod zaželjenim (50).

LP

Mene pa pri jemanju Concor tablet zanima sledeče. Ali je priporočljiva telesna vadba, glede na to, da telesna vadba povečuje utrip srca, med tem ko ga Concor znižuje. Ali ni to stanje konfliktno mes seboj ?

Spoštovani

Telesna vadba je seveda priporočljiva. Če ne bi jemali zdravila Concor bi se pri telesni vadbi število utripov zelo povečalo, pri jemanju zdravila pa malo manj. Telesna vadba je neko kratkotrajno stanje, ki ne more škoditi, prav nasprotno.

LP

Pozdravljeni,

sama zaradi hudih napadov hitrega bitja srca z ogromno ekstrasistolami  (naj bi šlo za psihični izvor, saj so bili vsi izvidi UZ srca, ščitnice, krvi, EKGjev bp) jemljem Propranolol 40 mg (četrtinko tableta po potrebi) in Helex za umiritev tesnobe začela pa naj bi še z antidepresivi Zoloft. Propranolol mi napad hitro umiri, vendar mi utrip nato zelo pade. Iz pribl. 130 na minuto med napadom, na okrog 55 utripov po delovanju zdravila. Ali je tak padec normalen? Če vzamem še Helex, mi utrip pade na pri. 50. Bojim se, da bo ob jemanju Zolofta utrip še nižji. Ali je ta kombinacija zdravil sploh ustrezna oz. združljiva? Sedaj se namreč obremenjujem še s tem, da bi lahko bil ta utrip prenizek in sem v začaranem krogu napadov hitrega utripa in skrbi zaradi prenizkega. Čakam na pregled pri kardiologu, vendar me zanima ali bi bilo smiselno razmisliti o menjavi Propranolola za Concor. Osebna zdravnica mi je namreč predpisala oboje in rekla, naj sama ugotovim, katero zdravilo mi bolj ustreza. Najrajši bi jemala nekaj vsakodnevno, da se napadom vnaprej izognem, vendar kljub priporočilu zdravnice, naj vzamem zjutraj 10 mg Propranolola preventivno tega ne upam, saj se bojim, da bo ob normalnem utripu okoli 70 na minuto, padec utripa prevelik. Hvala za mnenje.

Spoštovana,

Concor deluje tako dobro kot drugi zaviralci beta pri zniževanju krvnega tlaka, srčne frekvence, predzgodnjih utripov itd. vendar je manj verjetno, da bo povzročil neželene učinke.

To je zato, ker Concor (zdravilna učinkovina bisoprolol ) deluje predvsem na srce. Drugi zaviralci beta, kot je propranolol, delujejo na srce, vendar vplivajo tudi na druge dele telesa.Oba zdravila spadata v skupino beta blokatorjev, zdravil za zniževanje krvnega tlaka, srčne frekvence ter med drugim tudi za preprečevanje določenih oblik aritmije (prezgodnji utripi). Torej, menjava Propranola za Concor ni problematična, svetoval pa bi redno jemanje Concorja in ne “po potrebi”. Če jemljemo Concor “po potrebi” potem pride do hitrega padaca srčne frekvence, ker se organizem nima časa navaditi na zdravilo zato so tudi prisotna nihanja.

LP

Spoštovani,

hvala za hiter in izčrpen odgovor. Zanima me samo še, ali lahko menjavo naredim takoj, ali je potrebna vmesna pavza oz. počasno zmanjševanje Propranolola, ki sem ga zadnje časa zaradi vsakodnevnih napadov jemala vsak dan (četrtinko). Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

New Report

Close