Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija BETMIGA 50 mg

BETMIGA 50 mg

Spoštovani!

Več let imam težave s previsokim krvnim tlakom. Moja trenutna terapija je Prenessa 8 mg, Nebilet 2,5 mg, Lorista 50 mg in Rawel SR 1,5 mg zjutraj, zvečer pa Lacipil 6 mg. Moj tlak je nekako urejen, saj je ob meritvah (zjutraj in zvečer prej, da vzamem tablete), večinoma izpod 140/90, utrip pa med 48 in 55
udarci/min.
Pred kratkim pa mi je urolog zaradi težav s preveč aktivnim mehurjem predpisal tablete Betmiga 50mg. Za mehur je precej bolje saj se je potreba po uriniranju precej zmanjšala, težava pa so neželeni učinki teh dodatnih tablet:
neredno bitje srca (zelo pogosto utrip ali dva kar izostaneta),
hitrejši srčni utrip (frekvenca se je povečala na 60 – 75),
močno zavedanje lastnega srčnega utripa (posebej moteče zlasti ponoči),
zvišan krvni tlak.

Moje vprašanje: ali je to nevarna situacija? Naj dvignem jemanje Nebileta na 5 mg? Ali moram urološke tablete Betmiga 50mg prenehati jemati ali je morda rešitev v manjši dozi (25 mg, če bo zadosti)?

Za Vaše odgovore/nasvete vnaprej zahvaljeni!

Vaša vparašanja kažejo na ozaveščenega bolnika, ki rad asodeluje pri svojem zdravljenju. Možno je, da bo koristno deloval malo višji odmerek Nebileta ali, da bo izzval manj nerednih utripov nižji odmerek Betmiga. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close