Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nepravilni udarci srca

nepravilni udarci srca

Pred približno pol leta so se mi pričeli nepravilni udarci srca, bolj v smislu nekakšnega močnejšega med udarca ali preskoka srca, ki trajajo kratek čas nikoli več kot nekaj sekund. Srce se vrne v svoj ritem nikoli ni utrip ob tem pospešen.
Opravil sem UZ srca in holter monitoring, ki pa nista pokazala nobene težave.

V zadnjem času 4 mesece po opravljenih pregledih pa se mi je težava znova pojavila…nepravilni udarci med njimi in takoj po njih pa rahla omotica kot bi me zgrabila panika. Naj povem da v zadnjem mesecu večkrat čutim tiščanje v prsih se občasno ponoči zbujam. Pojavil pa se je tudi strah da se mi srce ne bi nenadoma ustavilo.

Je glede na izvide izpred 4 mesecev kakšna verjetnost da bi se pri srcu karkoli spremenilo in ali v moji starosti, ki je sicer 25 let morda z negativnimi mislimi le pretiravam, ko pomislim da bi se mi ob teh preskokih ustavilo srce?
Mogoče veste zgolj za pomiritev kolikšna je verjetnost, da si pri teh letih zgodi kaj takega?

Ali naj vseeno znova obiščem svojega osebnega zdravnika in opravim še kakšno preiskavo ali se te nenadni udarci pojavljajo zaradi vse večjega stresa, ob mislih kot so da se le nebi zaradi nepravilnih udarcev ustavilo srce.

Naj povem še da sem v zadnjem letu na račun službe polenil telo se nekoliko poredil,in opustil šport. Teža je v mejah normale 85 kg ob 180 cm, kar mislim da ne bi smelo povzročati teh težav.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in lep dan želim še naprej!

Izgleda, da imate prezgodnje srčne utripe (ekstrasistole) pri zdravem srcu in živčnih obremenitvah. Mislim, da si lahko brez skrbi. Vsekakor bi priporočil zdrav način življenja, predvasem dovolj gibanja (4 – 5 krat na teden vsaj polurne sprehode z živahno hojo), izogibanje stresom, nekajenje, skrb za pravilno telesno telesno težo, dovolj nočnega počitka in po potrebi jemanje lagih poimirjeval (na. pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Za vas odgovor se najlepse zahvaljujem…z gibanjem sem v zadnjih dneh vpricel.
ugotovil sem da pa najvec stresa povzroca misel o tem zastoju srca.
kako pogosto se v tako mladih letih to sploh zgodi pri zdravih srcih a obremenjenih zaradi slabih misli in stresa?
Je skrb ze prevelika in ali je smislno obiskati zdravnika zaradi le te.
lep pozdrav se vedno rahlo zaskrbljen.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da ste lahko brez skrbi. V vašem dopisu je navedenih nekaj težav, ki nikakor ne kažejo na organsko prizadeto srce. Opustite zaskrbljenost in še enkrat vam priporočam čim več gibanja, zlasti hoje po priporočilih. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala se enkrat zs vašo pomiritev..upam da bodo zadeve sle iz glave in se ne bom toliko obremenjeval.
pa vseeno ko sem vceraj bral clanek o srcnih infarktih me je presenetil podatek da ni nobeno presenecenje vec da akutni srcni infarkt ali zastoj dozivi oseba pri 25.letih…to je kar zaskrbljujoc podatek.
Kolikor mi je jasno se ga ne da napovedati pa vseeno ali bi lahko organsko zdravo srce zastalo in ce morda veste kako pogosto se pri mladih v teh letih to dejansko zgodi in ali se jim zgodi zaradi srcnih bolezni ali je lahko srce zdravo in zastane?

Zdravo srce je pojem, ki ga rabimo, ko z današnjimi najbolj natančnimi preiskovalnimi metodami ne ugotovimo nobene organske bolezni srca. To se zgodi v 99,99% (?) primerov. Morda ste že kdaj slišali ali brali, da lahko nastopi nenadna srčna smrt tudi pri “najbolj zdravih” športnikih.sredi igre. Glede na vsebino vašega dopisa sem precej prepričan, da vam ne grozi niti srčni infarkt in niti nenadna srčna smrt. Škoda, da novinarji, v iskanju alarmantnih dogodkov, hkrati ne pomirijo bralcev. Zato skušajte “pozabiti” na možnost, da se nezaželen zaplet lahko zgodi tudi pri vas, kljub temu, da zdravniki niso pri vas nikoli ugotovili niti najmanjše organske napake v srcu. Priporočam vam še naprej zdrav način življenja, ki nas, po sodobnih pogledih, kar uspešno zavaruje pred boleznimi srca. Predstavljam si, da se boste še hitreje rešili skrbi s podporo blagih pomirjeval. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za izcrpen odgovor in mnenje..zdrav slog zivljenja vpeljujem nazaj vec gibanja in zdrava prehrana. kadilec nisem ..kmogoce bi prosil za obrazlozitev teh 99,99% kaj se tako pogosto zgodi ker nisem najbol razumel na kaj ste ciljali zato se opravicujem.
Lep dan in se enkrat hvala.

Želel sem povedati, da še ne razpolagamo s takimi aparati, ki bi prikazali tudi minimalne spremembe v žilah, srčni mišici in prevodnem sistemu srca. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Oglasam se vam se z eno zadevo ki bi jo zelel nekoliko obrazloziti. Danes proti jutru sem v sanjah oz. Bolj v spanju dozivel vec zaporednih nepravilnih udarcev z zelo neprijetnim slabim obcutkom. Zdelo se mi je da je v spanju vendar kot bi jih dejansko cutil. Je mozno da so se v spanju dejansko pojavile in sem jih cutil ali se jih med spanjem da cutiti tako mocno. Ko sem se zbudil jih ni bilo le cudn obcutek v prsih rahlo tiscanje. Ali je bilo vse skupaj psihicne narave in jih v sanjah ne bi cutil?
Lp

Kaj se dogaja s srcem, ko spimo izvemo s preiskavo po Holterju. Vaši jutranji neprijetni občutki dopuščajo misel,da ste imeli več nerednih utripov. Morda je pri vas šlo za enkratni pojav zaradi slabega spanja ali preutrujenosti. Če se bodo podobne motnje ponavljale bo indiciran pregled pri kardiologu. Ni zadržkov za jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zopet pozdravljeni vsaj enkrat dnevno se mi zgodi bolec ostro bolec udarec srca ki ga zacutim v prsih ob tem pa dobim cuden obcutek…je bolec udarec oz. Bolecina ob mocnejsem udarcu znak t.i. ekstrasistole o kateri svs govorila ali mohoce je to znak cesa drugega?
Lepa hvala za odgovor

Ostro boleč udarec je znak udarca srca (ekstrasistole).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Po nekaj boljsih mesecih ponovno pogostejsi nepravilni nelagodni rahlo boleci udarci srca ki me prestrasijo..naj omenim da imam v zadnih dneh tudi tezave z omotico in obcutkom kot da me tisci v predelu srca.
Je to posledica ponovnih skrbi zaradi utripov ali gre za tezave ki bi jih dejansko lahko povzrocalo srce. Naj omenim da tudi v boljsih mesecih brez nepravilnih utripov nism nic bolj ali manj obremenjen fizicno in psihicno.
strah ostaja konstanten utripa pa se vracajo?
je bolje obiskati zdravika zaradi omotice in tiscanja ali se je le morda nakopicil stres:(

Zaradi objektivnih ovir odgovarjam z veliko zamudo. Ugotavljam, da vas zelo skrbijo prezgodnji srčni utripi, omotičnost, tiščanje pri srcu. Mislim, da gre pri vas za anksiozno stanje zaradi “nevrovegetativne ” motnje, ki jo boste zanesljivo premagali. Ni zadržkov, da po potrebi jemljete pomirjevala, pomemben pa je zdrav življenjski slog (izdatno dnevno gibanje (polurni sprehodi z živahno hojo), nekjajenje, dovolj dolgi nočni počitki, izogibanje stresnemu življenju, zdrava uravnotežena pehrana, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepsa hvala za odgovore mogoce lahko samobse svetujete zakaj se vecinoma nepravilni udarci pojavljajo pri prepognjenem polozaju ali pa ko vcasih globoko zajamem sapo..zacutiim nepravilen mocnejsi utrip udarec in takoj strah.

Vaš strah je odveč. Po svoji naravi naše srce utripa zelo redno, vendar zelo občutljivo tudi na najmanjše duševne ali telesne obremenitve (neugoda ali vesela novica, nenavadna drža telesa, poln želodec in nekončen seznam vzrokov. Mislim, da imate zdravo srce, ki je sedaj postalo bolj občutljivo na navedene vzroke. Ni zadržka, da po potrebi vzamete blago pomirjevalo (napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani gospod zdravnik!

Zanima me povezava – hietanla hernija in aritmija?Je mogoče, da ima človek hietalno hernijo in tega neve?? – ima pa pogoste težave z želodcem (boleč žečodec, tiščanje v želodcu, čutenje hrane v želodcu,….).
Gre se za aritmijo, ki je skozi pojavlja po istem vzorcu: po jedi, ko se uležeš na kavč, sključeno držanje, sklanjanje, zvečer pred spanjem – in vedno ob aritmiji prisoten občutek, da želodec potiska navzgor?

Seveda, bomo najprej opravili vse potrebne preiskave srca… vseeno pa me zanima,ali je moja domneva možna?

Konzultiral sem tri učbenike iz interne medicine. V nobenem ni podatka, da pri hiatalni hernji nastopajo ekstrasistole. Morda gre pri vas za pritisk polnega želodca na srce.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni imel bi se nekaj vprasanj bolj splosne narave, glede na to da imate castitljivo kariero in tudi vase prispevke veckrat prebiram..bi vam zastavil se nekaj vprasanj
najprej hvala stanje glede ekstrasitol in skrbi okoli mojega srca se nekoliko umirjajo pomagam si tudi z dominor tabletami.
Sedaj pa me zanima samo se to pri nebadnih secnih zastojih se le ti pojavijo ravno zaradi t.i. zdravega seca ko zdravniki ne najdejo prakticno nicesar ali so posledica organskih napak in mogoce ce lahko odgovorit priblizno kako pogosto zastane “zdravo” srce ali je to zgolj splet okoliscin v zelo redkih primerih. In se to kako pogosto se dogajajo po vasih izkusnjah ali mogoce glede na to da zadeve bolj poznate tudi iz literature se lahko zgodijo zastoji mladim pred 30.letom starosti ko so ubistvu na vrhuncu svojih moci?
Je uz srca pri katerem preverijo tudi velikosti oz. Sirine aort zaklopk njuno delovanje zadosten dokaz ce to deluje bp.da je srce zdravo oz. Da ne prihaja do kaksnega poapnenjanja zil glede na to da je sam pretok srca dober in da zaklopki puscata v mejah normale?
Veselim se vasega odgovora vedno ste me izredno pomirili usmerili na pravo pot sam pa sem spoznal da so me stvari zacele zanimati tudi iz drugacnega vidika nekoliko bolj znastvenega rad preberem dober clanek in podobno.
upam da nisem prezahteven in se enkat hvala ter lep vroc dan

Pisem ponovno ker se je najbrz prvo izgubilo..izboljsuje se stanje glede nepravilnih udarcev tudi s pomocjo naravega pomirjevala dominor.
zanima pa me sledece glede na vase solgoletne izkusnje kako pogosto se pojavljajo nebadni zastoji srca pri t.i. zdravih srcih ali se praviloma to dogaja pri organskih spremembah in boleznih srca?
Mogoce ste kje zasledili poznate okvirno zadevo oziroma kako pogosto se lahko to zgodi pri mladih do 30 let starosti in pri “zdravem” srcu?
Ter se je uz preiskava srca lahko pokaze ce bi prihajalo do motenj pri srcu zaradi recimo poapnenjanja zil ali motenj v obtoku srca?
Naj za konec povem da sem na stvari zacel gledati drugace od teh skrbi ki so me pestile sem prebral ogromno clankov na take in podobne teme..naj vam cestitam za izredno kariero kardiologa ter se zahvalim za tako angaziranost se danes na forumu.
upam da z vprasanjinii nism prezahtev lep dan

New Report

Close