Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija posturalna hipotenzija

posturalna hipotenzija

Lep pozdrav! Meni se redno in velikokrat na dan dogaja, da se mi ob vstajanju iz ležečega ali sedečega položaja “zvrti” in se mi zatemni vid, čeprav le za okoli 5 sekund. Krvni pritisk imam sicer normalen, pa tudi splošno zdravje je dobro. Vem da se to stanje imenuje posturalna ali ortostatska hipotenzija in da nastane, ko se zaradi vpliva gravitacije ob vstajanju v venah v nogah in trupu zadrži 1 liter krvi, ki povzroči da pade minutni srčni volumen in posledično arterijski pritisk. A zakaj se mi to dogaja tako pogosto? Tudi če se samo počepnem 1 minuto. Pri vstajanju od mize, kavča, tudi po končani športni aktivnosti mi zelo pade utrip, ponavadi na okoli 50 ali še manj….. Zdravnica je rekla, je to nenevarna sinusna bradikardija (ko si merim utrip mi ponavadi varira izmed 50 in 65 na minuto), in da je verjetno zaradi športa, saj se drugače dobro počutim. Kako naj olajšam te nenadne padce tlaka in vrtoglavice ob vstajanju??? Hvala za odgovore.

New Report

Close