Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prekinitev nosečnosti s tableto

Prekinitev nosečnosti s tableto

Kot je iz naslova razvidno, me zanima, če je bila katera na umetni prekinitvi nosečnosti s tableto-kako to poteka?

dA,NA ŽALOST sem bila lani(pregled horionskih resic je odkril,da je najin fantek hudo bolan).Najbojle,da si pogledaš forum Ko starši žalujejo.Verjemi,da ni lahko.Jaz sem bila 15 tednov noseča.Najprej dobiš tabletko za domov in jo zvečer popiješ in čez 48 ur si v porodnišnici kjer ti vaginalno vstavijo druge tabletke in potem čakaš na porod.Ker že imam dva otroka,ti lahko povem,da je to poplnoma enako porodu.Bila sem čustveno sesuta in fizično izčrpana.Če želiš pusti mail in te kontaktiram.Srečno

moje sožalje, vendar splav s tabletko ni porod, ampak je splav čisto v začetku nosečnosti – lahko se ga opravi do 8 tedna nosečnosti, kasneje pa ne.

Se opravičujem verjetno je mislila to o čem ti govoriš.Jaz sem pač imela višjo nosečnost in je zaradi bolezni komisija odobrila splav(ki je bil zame absolutno enak porodu).Srečno

Ja, bila. Takrat je bilo to še v testni fazi, zato je bila druga faza malo bolj mučna, ker sem verjetno v “slepi probi” dobila malo preveliko dozo. Ampak se je tudi to lepo preživelo.

Skratka, prekinitev na ta način je zelo primerna v prvih tednih nosečnosti (do 7. tedna mislim da je rok), saj simulira spontani splav. Prvi pripravek – tableto, zaužiješ sama doma. Ta zavre delovanje rumenega telesa in v telesu se sproži postopek za končanje zadeve. Lahko da čez nekaj ur spontano splaviš, sicer pa prideš čez dva dni na kliniko, kjer ti dajo še tablete za sproženje krčev. Par ur si tam, da te kontrolirajo. Meni je bilo pol ure po tabletah grozno slabo in sem bruhala, kolegica na sosednji postelji pa ne. Sama krvavitev in s tem splav je pa šla hitro skozi, bolečin ni. Ko sem imela “naravni” spontani splav je bolj bolelo.

Živijo!

Nisem bila sama, je pa bila moja prijateljica. Poteka tako, kot je opisala lord. Grozljivo. Tudi če si do 8 t noseč je to grozljivo. Res je to splav, vendar poteka v bolnišnici, na stranišču, dobesedno vse gre iz tebe. Vse vidiš, skoraj kot porod, grozljivo.

No,jaz sem jo dbila v 6.tednu.Ni tako grozno,kot nekatere trdite,Je pa res,da mlajše dosti bolj težko psihično prenašajo to zadevo.Greš na pregled,kjer ti določijo dan ,kdaj prideš po tabletko,če je to za vikend jo dobiš,za domov.pojavili naj bi se krči in krvavitev.pri meni se je splav sprožil že par ur po prvi tableti doma.Niti približno ni tako,kot da bi rojavala,ker so tam prisotne dosti hujše bolečine in matranje ,kot pri tem.Splavila sem doma,brez hujših bolečin,izgledalo je pa kakor malo močnejša menstruacija z enim večjim koščkom sluzi.niti približno,pa ne kot porod.Ker se moraš opazovat ,kaj si izločil.če do tega pride,sem se mogla prav pomatrat,da sem razločila,da naj bi šlo za gestracijsko vrečico s plodom,ki pa ni niti najmanj podoben otročku,ampak centimeter velikemu koščku okrogle sluzi.Ko sem po dogovoru po 48 urah prišla še po drugi dve tableti,ki ti jih vstavijo v nožnico,za vsak slučaj ,če se ne bi dovolj sčistila,sem tam ostala dve uri in se ni dogajalo nič pretresljivega,Preden greš,narediš še ultrazvok in to je to.Pa še preled po 4 tednih.Je pa res,da mi tisti dve zadnji tableti v porodnišnici sploh nista izzvali krčenja maternice,sem bila pa zato doma popoldne malo bolj boga,,,,no kot krči pri menstruaciji.

Vse je odvisno od tega v katerem tednu si saj punca ni tega napisala.6t ali 15t je pa draga moja velika razlika in prosim ne govori bedarij,da to ni boleče kot porod.

Noseča sem 4 tedne.
Kako ste to vse lahko preživele (vest…). Jaz mislim da me bo kar pobralo, samo jokam. Kaj mi to pomaga, če vem, da ga ne morem obdržati.

Glej odločitev je tvoja in ti najbolj veš zakaj greš v to.Mi ti lahko samo povemo svojo izkušnjo a psihično se boš morala sama pobrat.Razmišljaj pozitivno kljub temu,da se ti zdj zdi vse grozno.

pri meni je bilo približno takole, kot je opisano zgoraj, delala sem splav v 5. tednu, s tabletko,

prvo sem vzela takoj po pregledu pri ginekologu, v tem dnevu in pol sem opazila le roza izcedek,
ko sem tretji dan prišla na gin. oddelek so mi v nožnico dali 4 tabletke, ob osmi uri, ob enajstih sem čutila rahle bolečine kot pri mesečnem perilu,
ko sem šla na wc se mi je ulila kri in najprej košček krvave sluzi, pa čez pol ure še eden,
domov so me poslali takoj, ko sem jim povedala za prvi kos sluzi,
doma se mi je izločil še enkrat kos sluzi, potlej sem štiri dni krvavela,
brez bolečin kot pri mp,
teden dni kasneje sem imela uv,
mislim, da sem jo zelo dobro odnesla,
takšne izkušnje si ne želim več ponoviti, čeprav sem šla v to zavestno, a čustva naredijo svoje,
upam, da bo poseg pri tebi potekal brez zapletov,

pred posegom sem tudi iskala info na netu, Pušenjak npr, omenja vakumski splav, o splavu s tabletko sem prebrala nekaj na googlu,

Če te zadeva psihično obremenjuje, se moraš z nekom pogovoriti. Zdravstveni delavci ti ne bodo pustili storiti tega, če nisi stoodstotno prepričana. Ne morem reči, da ne bi smela imeti nobenih pomislekov, tudi jaz sem razmišljala “kaj pa če….”. Vendar sem bila absolutno pred tem odločena, da otrok ne želim, partner si jih ne želi in kontracepcija je odpovedala. Ni tu kaj. Je že precej let po tem in ni nobenih obžalovanj. Kot pravim, dogajanje je podobno naravnemu splavu, kjer ti pa tako ali tako nima biti kaj žal, ker je tako odločila narava. Če pa ti prej o otrocih nisi razmišljala in si sedaj postavljena pred neko novo dejstvo, rabiš čas za premislek.

js sm namreč včeraj opravila ta splav. Zanima kako je s kajenjem po tem posegu…pred tem sem vedela da sm v teh dveh dnevih mogla zmanjšat, oz. nehat, zdej me pa zanima, če kera ve, kok je zdej nevarn če kadim kot sem prej, redno? če odštejemo druge škodljive stvari ki nam jih kajenje povzroča…

lp

Jaz sem pa pravkar vzela tableto za doma, noseča 10 tednov pa nekaj. Srce se mi trga.

lep pozdrav…mam en problem…včeraj sem imela spolni odnos..in se je zgodila nesreča danes zjutraj sem šla v lekarno po te tabletke dala mi je neke na N….ne spomnim se ampak v tej škatlici sta bili samo 2 tabletki…jaz pa vem da bi mogla dobit 4 tabletke…nevem kaj naj naredim?al je možno da te tabletke na črko N samo 2 v škatlici?ali lahko še vseeno zanostim?pomoč prosim????:(

Mene nekaj zanima…stara sem 17 let…imela sem spolni odnos med menstruacijo- brez kakršnekoli zaščite… skrbi me da je njemu med tem kaj “ušlo”…ČE sem noseča, kdaj naj začnem z tabletkami…oz. kaj sploh naj naredim?? nimam nobene orientacije pri tem… 🙁 že vnaprej hvala za odgovor.

mene pa nekaj zanima lahko zanosis s fantom ce si z njimsamo en teden,prej pa je bila z bivsimskupaj pred tem fantom,hvala za odgovor

Vprašanje se nanaša na tiste, ki ste dobile tabletko po odobritvi komisije v nosečnosti nad 12 tednov: ali je situacija s komisijo neprijetna? Imam dve zdravi punčki. O tretji nosečnosti imam pomisleke in slabe občutke ter težave že od vsega začetka. Kaplja čez rob pa je zelo povišano tveganje na nuhalni svetlini. Z možem si ne upava tvegati. Sedaj sem odločena za prekinitev nosečnosti. A zdravniki me tolažijo naj še počakam na dodatne preiskave. A dlje ko se bo čakalo, težje mi bo prekinit. Že tako sem predolgo čakala. Ali komisija spoštuje odločitev in stiske ženske ali obravnavajo le strokovne rezultate? Kako hitro se pride do komisije?
Hvala za odgovor.

Pozdravljene,
MP bi morala dobiti že 21 septembra, ko mi je MP zamujalo že 1 tedn sem imela 2 krat zaščiten spolni odnos s fantom, vendar mu ni prišlo vame. Sedaj mi MP zamuja že 19 dni in nevem kaj naj naredim. Prosim za nasvete. V primeru pa da bi bila noseča bi rada prekinila nosečnost s to tabletko, vendar brez vednosti mojih staršev, stara se 15 let in zanima me kje se da to opraviti?

Z fantom sva pred 11 dnevi imela nezaščiten spolni odnos…test je danes pokazal pozitivno.Zanima me, če lahko tabletke dobiš v lekarni ali moraš k ginekologu?

Jas sem bla na tem splavu danes in mi je bilo grozno saj sem bla ze 9 tednov in 5 dni dobila sem tabletko za domov in se danes 3 v maternico odpeljali so me v sobo v kateri sem 3 ure lezala prišla je sestra in mi povedala da naj grem na wc na vlozku sem najdla plod katri je ze bil podoben otroku vam povem da me je prizadelo in sem se odločila da vec nikoli vec zato premislite preden se boste odločili za to

Pozdravljene.
Že en mesec nimam menstruacije. Naredila sem že dva testa in oba sta bila pozitivna. Stara sem 17let in res je da sem si vedno želela otrok vendar še vedno hodim v šolo in vem da sama ne zmorem. Starši tega ne podpirajo fant pa je ves navdušen. Razmišljam o splavu vendar me je strah. Ne želim sama čez to in tudi sama sem se navezala na otroka.
Prosim pomagajte

Pozdravljene.
Že en mesec nimam menstruacije. Naredila sem že dva testa in oba sta bila pozitivna. Stara sem 17let in res je da sem si vedno želela otrok vendar še vedno hodim v šolo in vem da sama ne zmorem. Starši tega ne podpirajo fant pa je ves navdušen. Razmišljam o splavu vendar me je strah. Ne želim sama čez to in tudi sama sem se navezala na otroka.
Prosim pomagajte

Draga moja, vem, da je hudo, vendar si malo premlada za vzgojo otroka (moje mnenje). Dobro premisli. Staršem se zaupaj, vem grozno bo. Ampak edino oni ti lahko pomagajo pri odločitvi, kaj storiti. Mogoče ti bodo ponudili pomoč pri vzgoji otroka, ali boš ostala sama. Jaz sem se ob treh otrocih in super možu, ki bi to bil edini njegov otrok odločila za splav. Pravzaprav je bila to najina skupna odločitev. Ker če si odgovoren do sebe in do drugega se včasih moraš odločiti razumsko. Srečno.

Na fanta pri sedemnajstih ne moreš ravno računat, starši so proti. Če boš sama zmogla, ok, drugače bo veliko breme za vse okoli tebe. Imaš še ogromno časa zanosit, tako da bi ti jaz perdlagal “najprej štalca, pol pa kravca”.

New Report

Close