Pozdravljeni,

prosim vas za mnenje o tem izvidu, ravno sem ga dobila in še čakam na zdravnico. MR sem opravila 6. teden po poškodbi, poškodovala sem se med hojo po gozdu, gleženj mi je zanihal v obe smeri. Gleženj je še vedno omejeno gibljiv, boli me na zunanji strani, notranji in spredaj ob sklepu. Otekline ni samo, če res počivam. Čakam na fizioterapijo, na vrsti naj bi bila v maju. Zanima me, če so vezi že zaceljene, me ovirajo samo brazgotine ali se še celi? Imam težave pri hoji zaradi vezi ali zaradi edema, ki ga omenjajo? Mi lahko kaj priporočite za hitrejše okrevanje?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Blag do zmeren izliv v zgornjem skočnem sklepu in subtalarno.

Dve manjši področji kupole talusa, znotraj sklepa, na medialni strani kupole talusa in lateralno, na mestu narastišča PTFL.

Od ligamentov latetalne skupine sta ATFL in CFL zadebeljena, zvišanega signala in s slabo razločnimi vitrami (CFL malce boljše kot ATFL) – lezija gradus 2. PTFL je sicer primeren, vendar je očitno prišlo tudi tu do precejšnje sile pri zvinu (edem talusa).

Od ligamentov medialne skupine sta blago zadebeljena tibiokalkenearni in posteriorni tibiotalarni legiment – lezije gradus 2.

Ligamenti spodnje sindezmoze, subtalarne in skočne skupine so primerni. Prikazane kite in mišice so primerne. Ni jasnih znakov za poškodbo retinakulumov.

Mnenje: Stanje po poškodbi ligamentov lateralne skupine (gradus 2) in medialne skupine (gradus 1)

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

Zanima me, če so vezi že zaceljene, me ovirajo samo brazgotine ali se še celi? Vezi so, glede na navedbe v izvidu, še v fazi celjenja.

Imam težave pri hoji zaradi vezi ali zaradi edema, ki ga omenjajo? Oboje je lahko razlog. Pričakujem, da bodo težave postopoma izzvenevale vsaj 3 mesecev od poškodbe. Če težave do tedaj ne bodo izzvenele, priporočam, da opravite novo slikanje gležnja z magetno resonanco in da pridete na pregled z novimi in starimi posnetki ter izvidoma.

Mi lahko kaj priporočite za hitrejše okrevanje? Da, fizioterapevtsko zdravljenje – lokalno obsevanje s Tecarjem (protivnetno in regenerativno delovanje), masažo poškodovanih vezi po metodi prečne frikcije, individualno asistirano aktivno razgibavanje ter, po preteku vsaj 8 tednov od poškodbe, če bodo bolečine že znosne, pričetek izvajanja proprioceptivnih vaj.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Obstaja veliko načinov, kako si pomagat. Prebožaj gleženj. Kupi, kaksšno zeliščno kremo. Pojdi v lekarno tam imajo veliko krem. Kroži z gležnjem. Pa tako naprej nazaj.

Najlepša hvala za hiter odgovor. Nekaj sem vas še pozabila vprašati – kako je z gibanjem. En mesec sem bila na bolniški, zdaj že tretji teden delam od doma, gibam se malo, malo razgibavam, kopeli, obkladki ob oteklini. Občasno grem na kratek sprehod ali v trgovino (nekajkrat na teden, ne vsak dan), vozim redko in nerada (sklopka, živim v mestu). Se bom čimprej spravila na fizioterapijo, da se počasi spravim v normalo, me pa zanima, če mislite, da se zdaj premalo ali preveč gibam, bi morala še več počivati?

Lep pozdrav!

Prosim.

Priporočam, da se gibate v okvirih znosnih bolečin in otekanja. V mirovanju pa priporočam, v času še prisotnega otekanja, višji položaj poškodovane okončine od prsnega koša!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala še enkrat in lep dan!

Prosim. Hvala enako.

New Report

Close