Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina žolčnik

žolčnik

Spoštovani!

Enkrat sem se že obrnila na vas zaradi hčerinega aholičnega blata, vendar še nismo imele opravljenega jeternega testa in pa UZ žolčnika. Hči je stara 5 let. Večkrat toži, da jo boli trebušček, ima aholično blato – velikokrat, zadah iz ust, napihnjen trebušček. Ko smo bile na UZ je bil opravljen na tešče in po zaužitju tortice in soka. UZ je pokazal, da se ji žolčnik ni skrčil niti za 1/3.Jeterni test pa je tudi pokazal, da se nečesa izloča premalo ali preveč, sedaj ne vem točno, tako, da je zdravnik omenil, da gre lahko tudi za zamašen vod, kar na UZ ni bilo opaziti. Zdravnik, ki prej ni menil, da gre za takšno zadevo, je rekel, da tako majhnega pacienta s tem še ni imel in da če bi bila stara 14 let bi ji ga odstranili. Moram povedati, da je imela moževa mama tudi bolj len žolčnik, ki je že odstranjen, sama pa imam zadebeljenega. Mislite, da je to dedno?
Zanima pa me še slednje:
Ali bi bilo možno, da se zadeva sama uredi?
Ali so nadaljne preiskave lahko boleče za otroka?
Kakšni hrani bi se bilo najboljše izogniti?
Hvala za vaš odgovor in lep dan vam želim.
Maja

Spoštovani!

Če prav razumem, sumijo, da bi bil lahko nek del žolčevodov zamašen, oz. nerazvit. v tem primeru se zadeva ne bo uredila sama od sebe in bo veretjno potrebna rekonstrukcija voda ali drugačen operativni poseg, ki bi rešil ta problem. Ne vpašajte me, kaj in kako naj bi to storili, ker to močno presega moje vedenje. Pri hrani boste sami kmalu opazili, če ji bo mastna hrana, sveža zelenjava ali obilni obroki povzročali težave, ker bi se moralo izločiti vče žolča, ki pa ji ga vsaj občasno primanjkuje. Najbrž bo preteklo kar nekaj let, da boste problem zadovoljvio in dokončno rešili, saj gre veretjno le za delno ali občasno zaporo žolčnih izvodil in trenutno niti še ne vemo na katerem mestu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close