Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Žolčni kamni – pregled

Žolčni kamni – pregled

Pozdravljeni,

pred kratkim so mi na UZ bili ugotovljeni žolčni kamni.
Zdaj sem naročena na prvi pregled pred operacijo.

Zanima me, če bi mi lahko opisali, kaj me čaka na tem prvem pregledu?
Ponovni ultrazvok, EKG…?

Na gastroskopiji sem že bila – kakšna dva meseca nazaj. Ugotovili niso nič posebnega. Ali jo bom morala opraviti ponovno pred operacijo?

In še: v kakšnem primeru se odločijo za normalen (ne-endoskopski) poseg?
Stara sem 25 let in si ne želim imeti brazgotine, zato se bojim, da bi se pri meni odločili za standardno metodo.

Hvala za odgovore!

Spoštovani!

Prvi pregled pri krirugu ni drugeaga kot otipanje trebuha in dogovor, kako hudo je in kako zel ose mudi z operacijo. Šele pred operacijo je odvzem krvi in ekg.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za odgovor!

Ugotovljeno je bilo, da imam kamne po vsej verjetnosti zaradi posledice hitre izgube telesne teže leto dni nazaj.

Zanima me še nekaj, ker imam operacijo šele čez dober mesec.

Zadnje tri dni opažam, da me proti večeru začne neprijetno tiščati v žlički in to ne glede na to, kaj ali koliko jem.
Prehranjujem se zelo zdravo in z zelo malo maščob. Tudi če jem samo na vodi kuhan riž z malo kuhane zelenjave – brez maščob ali dodatkov, me zvečer (ali ponoči) tišči in postopoma se razvije v bolečino (ki ni takšna kot pri žolčnem napadu in traja tudi do 6 ur).

Opazila sem tudi, da imam oranžen urin.
Ali je to normalen pojav ob žolčnih kamnih ali imam razlog za skrb?

Zanima me še, na kaj moram biti pozorna – kakšni so znaki, da je treba v primeru težav z žolčnikom takoj poiskati nujno medicinsko pomoč?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Lahko imate tudi kamenčke v izvodilu, ki zapirajo odtekanje žolča. Kar bi obarvalo urin temno rjavo, balto pa bi bilo sivo. Verjetneje pa gre za ztekanje žolča v želodec, njegovo draženje in vnetje sluznice. Poskusite z ranitalom iz lekarne 2 x 2, ali pa se ogalsite pri zdravniku, da vam on predpiše kakšno stvar.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za pomoč!

New Report

Close