Najdi forum

Zobne Luske

Ims kdo? Prosim za izkušnje, priporočila. Koliko ste plačali za 1 / oz vse? Ali ste imeli večjo nepravilnost in ste se odločili raje za njih kot za aparat? Prosim čim več info, ker se nagibam k luskam.

Cene so med 250 in 350 eur za en keramično lusko ( torej da zob oblečejo spredaj in zadaj)….Če hočeš kvaliteto in da trajajo več let.

Če želiš dosti ceneje, pa potem tudi popravljat kmalu, potem tudi opcija Hrvaška po 150 eur za kos….


Nevem od kje info, vendar na Hrvaškem se cene gibljejo za luske tam okrog 350e.

[/u]
Nevem od kje info, vendar na Hrvaškem se cene gibljejo za luske tam okrog 350e.
[/quote]

Zagreb, ja….

Drugače pa od 150 eur naprej okolica Koprivnice, Čakovca, ipd….

V kakem primeru pa pridejo v upostev sploh luske? Imam počeno sklenino po dolgem na enici in se Vidu črta. Pride luska v upostev?

Luske…. a to samo preko nalepijo ali je potrebno predhodno odbrusiti sklenino. Imam zobe, ki bi jih popravljala zaradi zabarvanosti in črt v sklenini, sicer pa so zobje zdravi in čvrsti. Brusit pa ravno ne bi hotela zdravega zoba


Si prava kandidatka.


Minimalno zbrusijo.

No, to pa ni res, da minimalno zbrusijo. Ravno danes mi je zobozdravnica brusila zobe uro in pol… sedaj imam grozne štrclje, ki me zaskelijo že pri pijači sobne temperature :/ zdaj moram še 5 dni čakat na luske

O šit- za toliko časa bi ti pa že morala naredit plastični provizorij, da zaščiti razgaljene obrušene zobe. Pa magari za tvoje doplačilo, cca 100-150 eur…. Očitno se ji ni dalo odtisov jemat, da bi ti lahko naredila provizorij.

Zagreb, ja….

Drugače pa od 150 eur naprej okolica Koprivnice, Čakovca, ipd….
[/quote]

Samobor 300.

Mešate porcelanske prevleke in zobne luske. Pri prevlekah se zob obrusi spredaj in zadaj, da naredijo nekakšno špičko. Pri luskah se minimalno obrusi, da nastane hrapava površina, da se kot leča tanka keramična plast lažje in bolje prilepi na zob. Imam luske (zaradi večjih nepravilnosti glede sklenine) že skoraj 10 let, nobenih težav, je pa res, da jih pazim (ne grizem s sprednjimi zobmi storža koruze, jabolka ipd., čeprav se kdaj tudi spozabim pa ni težav). Cena za eno lusko je bila 350€, pri znanem slo zobarju, z malenkost popusta, ker sem imela več lusk. Sem pa šla na več pregledov v več ordinacij in so se cene gibale od 200€ do 700€ za isto stvar iste kvalitete. Je pa v tem času tehnologija že precej napredovala in so materiali vedno boljši, tako da z moje strani priporočam luske. Je pa dobro iti na pregled, kjer ti zobar točno svetuje kaj bi bilo zate najbolje. Če je tak, da gleda samo na to kako ti bo čimveč zaračunal s čimmanj dela, se zahvali in hitro skozi vrata. Nenazadnje jih imaš za kar nekaj časa…

Kaj pa ti. bonding, ki pa je tudi cenejši.

Ojla, sem vprašati kje ste imeli tako dobro izkušnjo?

Luske na zobeh so najbolj delikatna zadeva in je zelo pomembno, kakšen material je, akok strokovno je zob ravno dovolj obrušen in kako so nameščene, kot pa za implantate in protetiko. Dosti bolj. In cena nekje med 200-250 eur po kosu je realna. Poposut za količino nad 5 kosov, oziroma obojestranske ( spredaj in zadaj).

Mene Pa zanima kje ste si naredili luske katero ordinacijo predlagate(z dobrimi izkusnjami) in ali lahko treniras borilne sporte

Za zobne luske svetujem SISU zobozdravstvo-Trzin.
Nekaj info dobite na instagramu

sisu.zobozdravstvo

Objava čaka odobritev

New Report

Close