Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ŽELODEC

ŽELODEC

Lep pozdrav!

Stara sem 20 let in že eno leto imam hude težave z želodcem. Zaradi nenehnih bolečin in slabosti sem šla na gastroskopijo, ki je pokazala okužbo z bakterijo HP in veliko količino želodčnega soka. Dvakrat sem jemala antibiotike, da se je okužba s HP končno pozdravila. Moje težave pa so bile še kar naprej prisotne. Ko kaj pojem, imam občutek takojšnje sitosti, zato sem v tem obdobju tudi shujšala. Bila sem na rtg slikanju želodca z barijem, ki je pokazalo, da imam ptotičen želodec, v nivoju male medenice. Tako so mi razložili moje težave s tem in da bi naj hrana zaradi nepravilne lege želodca v njem dolgo ostajala. Ker sem še mlada in mi to povzroča neizmerne težave Vas prosim za mnenje o tem, ali se da kakorkoli popraviti ta lega želodca (morda s telodbo). Poleg tega bi Vas rada vprašala, ali je okužba s HP pri nekom,ki je to že pestal, ponovno možna ter kako se ta baketrija prenaša? (meni so se težave (slabost) začele potem,ko sem lani poleti pojedla sladoled).

Najlepša hvala za Vaš odgovor!

Spoštovani!

Poskusila ste že vse, kar obljublja vsaj nekaj pomoči. Kljub temu, da ste zaradi svoje nizke teže verjetno zelo privlačni, vam kakšen kilogram (cca. 5) ne bi škodil. Vaš indeks telesne teže je namreč 17, kar je že v območju shujšanosti in to zagotovo ni najboljše. Pri redni telesni aktivnosti bi se tudi lepo porazdelili in verjetno vsaj delno odpravili izjemno nizek krvni talk, ki pa se ga verjetno ne boste znebili do štiridesetih let. Poleg občasne kavice druge pomoči ne vidim.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close