Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina zelo glasno bitje srca

zelo glasno bitje srca

Zdravo!

Pred priblizno enim tednom sem opazila, da zvecer ko grem spat (predno zaspim)moje srce obcasno bije nenormalno glasno ( tako kot “tiktakanje” ure ). Celo moj moz, ki lezi poleg mene, slisi moje bitje srca, ne da bi se posebej trudil.
Kaj bi to bilo?
Na EKG sem bila pred enim letom v casu nosecnosti, ker sem imela malo povisan pritisk, toda so bili izvidi OK.
Je pa res, da me ze od otroskih let obcasno zbada v predelu srca. Pred priblizno sestimi leti me je druzinski zdravnik poslal na pregled oz. slikanje srca ( se ne spomnim dobro kasne vrste pregled je bil). Izvidi so pokazali, da imam lepotno napako pri zapiralki (nacin zapiranja kot sem razumela zdravnika). Takrat mi je zdravnik rekel, da ta napaka ni nevarna za zdravje.

Lep pozdrav in hvala za vase mnenje.

Jana

Spoštovani!

Seveda je velika verejtnost, da ne bo nič hudega in skozi vašo drobno prsno steno prihahjajo pulzacije in glas srca. Malce poglejte kakšen je vaš utrip in če imate še povečan krvni tlak – potem se ogalsite pri vašem zdravniku, da vam pregleda kri na ščitnične hormone. Pri povečanem delovanju se povače pretok in bi to lahko bil razlog za večjo glasnost. Podobno se zgodi pri slabokrvnosti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close