Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje Želim postati ideal vitkosti

Želim postati ideal vitkosti

Želim postati ideal vitkosti. Visoka sem 165 cm in težka 50 kg in tako za svojo telesno višino pretežka. Zelo pretežka. Vidim manekenke in dekleta na raznih revijah, kako so suhe – enostavno jim nisem podobna. Rada bi shujšala. Toda kako? Kako naj prepričam domače, da rabim hujšanje in ne hrane? Vsak dan me šestkrat na dan silijo s hrano, ki redi. Povejte, napišite strokovno, da redilne hrane ni dobro jesti. Da to ni zdravo. Da bodo moji verjeli.

Glede na vašo višino vsekakor niste pretežki, zato je hujšanje z vaše strani nerazumljivo. Dnevno morate obvezno zaužiti 5 obrokov, ki pa naj bodo seveda pestri in bogati z vitamini in minerali.
Manekenke pa največkrat niso ravno “ideal zdravja”.

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

Ni vam potrebno hujšati brez odrekanja hrane, samo potrebno je jesti polnovredno rastlinsko prehrano, ki nima toliko kalorij. In bomo lahko do konca življenja imeli idealno postavo. Citiram iz knjige “Tekma za življenje”: “Veliko ljudi poskuša nadzirati svojo težo tako, da jedo manj, da uporabljajo metodo odrekanja, zaradi česar so lačni. Težava je v tem, da ta metoda ne deluje. Tudi če jim uspe shujšati za kak kilogram, pridobijo nazaj vso težo in še več, ko se vrnejo k staremu načinu prehranjevanja. Večina ljudi ne ve, da lahko dejansko pojedo dvakrat do trikrat več (količinsko) in še vedno shujšajo. Večina rastlinske hrane ima zelo malo kalorij, zato se je mogoče s tovrstno prehrano dodobra nasititi. Če bi ljudje vedeli, da lahko pojedo toliko, kot želijo, da se lahko popolnoma nasitijo in s takšno prehrano celo shujšajo, vas ne bi čudilo, zakaj se tega ne lotijo vsi? Mene vsekakor čudi!”

New Report

Close