Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje zdravljenje hipertiroze

zdravljenje hipertiroze

Spoštovani dr. Edvard!
Zopet se oglašam z novimi vprašanji. Moja diagnoza je Bazedovka. Pred dvama mesecema:TSH 0,000 FT4 54,4, FT3 31,39, TSI 10. Zdravljenje z Athyrazolom in zaradi elergije Propiltiouracil 3×1. Po pregledu čez 6 tednov: TSH 0,016, FT4 12,2, FT3 6,86 TSI 15 (povišan) in terapija samo še 3x pol tabletke. Nikakor se še ne počutim zdrave. Pri naporu se mi kar vrti v glavi. Zanima me, ali ima smisel vztrajat pri zdravilih? Ali bi bilo bolje čimprejšne uničenje ščitnice? Bolezen verjetno ni ozdravljiva? Sploh me skrbi, ker imam pulz tudi zvečer nad 90. Kaj vi mislite? Prosim še za razlago drugega izvida.
Hvala za odgovor in sem vam hvaležna, ker mi zelo pomagate!

Spoštovani!

Zdravljenje bazedovke je vsekakor individualno. Načeloma pričnemo zdravljenje s tirostatiki (Athyrazol, Propiltiouracil(PTU)…). Zdravljenje navadno traja pol do enega leta. Pri vas se je sicer pojavila alergija na Athyrazol, vendar je glede na navedene izvide PTU učinkovit. Prosta T3 in T4 sta praktično normalna, zvišal pa se je tudi TSH. Trenutno priporočam nadaljevati s PTU, glede na ospešen utrip prihaja v poštev dodatno tudi Propranolol.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close