Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zatekanje

Zatekanje

Pozdravljeni!

Zanima me kaj je vzrok zatekanja nog. Naj povem da je mami stara 47 let. Zateklina se je pojavila v februarju in vse do danes ni izginila( ob tem naj povem da je takrat umrla babica in je mami skrbela za njo noč in dan. Pričela sem razmišljati če bi morda ritem ki ga je imela takrat do smrti babice vplival na njene spremembe)? Bila je na preiskavah krvi in urina na ultrazvoku in pri zdravniku za ščitnico. Vsi izvidi so v redu vendar oteklina ne mine. Bila je tudi pri ginekologu, ki je že pred tem ko so se pričeli pojavljati problemi z zatekanjem ugotovil da ima bulico velikosti 6 cm na maternici, vendar ji je oprecijo odsvetoval. Če se na primer prime za nogo in nekaj casa usmeri pritisk prsta na nogo ji nastane jamica ki kar noče izginit in traja cca. 5 minut da je koža spet v prvotnem stanju.

Upam da nisem zapisala preveč zapleteno in mi boste svetovali kaj še naj naredi kajti zelo nas skrbi zanjo.

Lep dan
Tanja**

O zatekanju sem že precej pisala na tem forumu, malo pobrskajte nazaj, dejstvo pa je, da je težko svetovati brez preiskav. Ker je vaša mama opravila preglede in preiskave in tako je zdravnik izključil krvna, ledvična, srčna in ginekološka obolenja, še vedno ostaja kot možnost zatekanja zaradi stanja (ortostatsko) in hormonskega disbalansa, ki je v tej starosti običajen. Mama naj pazi na ustrezno telesno težo, veliko naj se giblje (ne stoji na mestu ali sedi), je manj slano hrano, veliko pije, z ginekologom se bosta morda dogovorila za hormonsko substitucijsko terapijo (dodajanje estrogena), kar utegne omiliti težave, če pa bi zatekanje vstrajalo ali se celo slabšalo bo pa morala ponovno obiskati zdravnika za še podrobnejše preiskave, obremenilne teste ipd.

New Report

Close