Najdi forum

zasvojenost in trava

Sam sem star 24 let in včasih morda na pol leta ali celo leto in pol prižgem kakšen joint, kar tako za majhno sprostitev ampak kadim samo domačo, skunk je za mene premočen. Verjemite, da trava ni takšna kot si jo mnogi predstavljajo (je res, da je že kar hud problem, ko si od tega odvisen in si za to pripravljen tudi krasti, tega NE PODPIRAM!) Sicer pa kot je nekdo omenil nad mano bolje skaditi en joint kot pa spiti deci vina ali pa pol litra piva! Od enega jointa ni umrl še nihče!

Kok ste nekateri smešni z vašimi izjavami. Kr neki posplošujete stvari…raje trava kot alkohol pravte…bla bla bla
Vse te substance take in drugačne so droge in to zasvojljive.

Eni osebi odgovarja ta, eni drugi pa paše neka druga stvar.
Vse pa je v glavi in razumu osebe, ki bo to uživala. Sama odgovarja za to, do katere mere bo šla, kolikokrat bo jemala kar bo pač jemala…
Sej ne postanejo vsi alkoholiki že ko samo enkrat poskusijo npr.vino in ne postanejo vsi narkomani, če probajo 1x npr.heroin.

Dejstvo je, da vsako razumno bitje ima možgane s katerimi nadzoruje svoja dejanja.

Sto ljudi, sto čudi. Pa naj kdo reče da to ne drži…

krken.. si bil odvisnik od heroina?

Če si tak car probaj 1x heroin pa mi javi za pol leta kako se drzis … in kaj se ti je zgodilo..

lp in srečno pot v pogubo..

Nekatere substance so nedvomno bolj adiktivne od drugih, ampak če bi bilo s heroinom tako, da ga samo poskusiš in naslednji dan že lažeš in kradeš torbice, potem bi se morala identična stvar zgoditi z ljudmi, ki dobijo močna opioidna zdravila pri medicinskih posegih. V ZDA dobiš Oxycontin, praktično sintetični heroin, če ti izpulijo zob ali delajo root canal.

Študije kažejo malce drugačna dejstva; od tistih, ki poskusijo heroin, jih cca 5% dejansko razvije odvisnost in podoben % je tudi pri drugih prepovedanih drogah.

nije sve u knjigama i studijima,kad si u zubara i on ti da sint heroin,poslje toga ides kuci svojoj zeni,djeci ili prijateljima,buduci đanki sam svjesno uzme prvi šut i trenutno se zaljubi i heroin mu postane sve,99% ovisnika su ovisni nakon prvog uzimanja,ne tjelom vec psihom,tjelesna ovisnost dolazi tek kasnije.

Ne govoriva o isti stvari in tudi moje izkušnje niso omejene samo na teorijo. Lahko npr. postavite tezo, da bo 99% ljudi, ki so genetsko, hormonsko, bolezensko, situacijsko (stres npr.) itd. nagnjeni k odvisnosti, po prvem stiku z opiati odvisnost tudi razvilo, ljubezen na prvi pogled, kot temu pravite. Morda teza celo drži, čeprav se zdi % zelo visok, toda dejstvo je, da na veliko večino ljudi opiati nimajo istega učinka kot na potencialne odvisnike.

Pozdravljeni,

vidim , da je prišlo do lingua lapsusa….Vsekakor vam lahko povem , da kot 20 letna odvisnica od heroina,nimam kakšnih strašnih ugotovitev zakaj se nekdo navleče takoj, nekdo se pa sploh ne .Lahko pa rečem , da zadnjih 10 let funkcioniram , kot mati ,kot žena,kot profesionalka….Imam Celo par prijateljev zdravnikov , pa se jim niti ne sanja z kakšnimi stvarmi se ubadam. Res pa je , da meni privid normale omogoča finančna stabilnost .
Lahko ponosno povem , da se mi je pred 10 dnevi tako zagabilo (snimfanje-že spet jem antibiotik , ker sem imela tako celotnega URL območja) tako kot se mi je pred 10 leti zagabil IV konzum. Zdaj nekako spuščam sama doma od prej tedna.Od cca 60-70ml metadona na sedaj 30-40ml,z 2 substiji po 200mg (pa med vikendom po 6 tablet hepta od plive)….Ma sem kar zadovoljna,sploh pa dejstvo , da ne segam po tabletah za spanje,posebej zato ,ker sem na zdravljenju(od horsa,koke,helexov ) pred 9 leti padla par krat v epileptični napad. tako , da bi sedaj po tolikih letih samo H navlekla se metadona-ja to bi bilo pa malo žalostno.A ne? – sploh zadnje leto , ko v 5g Horsa ni bilo notri 0,2 H. Glih , da mi je zenice skupaj potegnilo,kinkanje je pa itak za loserje pred polnočjo LOL

Za vsakega človeka je drugače;npr.:telesna reakcija,psihično trenutno stanje in nasploh nagnjenja vsakega individuma. Sigurno niso vsi nagnjeni k odvisnostim. Res pa je , da sem bila stara 14 let,8 razred ,ko me je tipček prbou u žilo…dan prej mi je dal za posninfat,nasl dan sem bila v taki paniki ,kje bom dobila , da sem ga celo najbrž nagovorila. Kot otrok sem bilahiperaktivec in insomniak in tako sem na opiatu imela občutek , da prvič res spim.

Drugače kdorkoli , da ste Leiito , mi je zelo všeč kako pišete in seveda kar pišete….

New Report

Close