Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina zaskrbljena mama

zaskrbljena mama

Pozdravljeni!Prosila bi za vase mnenje oziroma nasvet.Imam 22 let starega sina.Ze kaksno leto opazam da ima tezave z vratno hrbtenico, z zapestjem in gleznji.Pravi da cuti napetost v vratu in v sklepih na rokah in nogah.Neprestano suce z vratom in zapestji ,kar me je zacelo ze posteno motit,zato sem ga poslala k zdravnici.
Dala ga je na rentgensko slikanje sklepov ,vendar izvidi niso pokazali nic posebnega.
Ker mislim,da je za vsako tezavo nekaksen vzrok bi prosila za vase mnenje:
-ko je imel pet let je imel borelioznega klopa,takrat je jemal dva meseca antibiotike,pa se vseeno bojim,da mu ne bi ostale kaksne posledice
-moj sin je ze dve leti vegetarianec,mesa sploh ne je (je pa mleko,jajca in vse mlecne izdelke)-je lahko tukaj kaksen vzrok
Res pa je tudi,da se zelo malo giba,oz. ne ukvarja se z nobenim sportom.Dela 8ur za racunalnikom,preostali cas ko je doma pa tudi skoraj nic drugega ne pocne.Sama sem mu ze predlagala,da bi mu kaksno plavanje zelo koristlo.
Naj se omenim,da je pred enim letom prebolel infekcijsko mononukleozo,odstranili so mu vranico ,vendar si je po tem hitro opomogel.
Drugace je razen kaksnih obcasnih prehladov zdrav,nima nekih tezav razen tehki sem jih omenila-so pa zelo motece.Pravi da bo sel na eno posteno masazo in da bo potem vse v redu.Kaj pa menite vi?Najlepsa hvala za odgovor.

Spoštovani!

Prav lahko gre predvsem za premalo razgibane in ensotransko obremenjene mišice in sklepe. Poskusi naj z masažo in če ne bo nobenga učinka, se bo razmišljalo dalje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close