Najdi forum

Najprej vas lepo pozdravljam. Moj problem pa je v tem, da zapravljam preveč. Moj osebni dohodek znaša 150.000, mesečno pa porabim 200.000. Imam družino, račune plačuje mož ta denar zapravim za hrano, obleke, kozmetičarka … zelo mi je všeč tudi nakit, srečo imam da mi je všeč srebro, da ni tako drago. Če si nekaj zaželim si tudi kupim, če mi je nekaj všeč storim isto si kupim in ne razmišljam o denarju. Mogoče je problem tudi v tem, da kupujem vse z kartico in nimam občutka z denarjem. Rada bi nehala zašpravljat, že velikokrat sem poskusila, pa me je vedno zapeljalo, ko sem videla kaj lepega. Rada sem urejena, lepa, moderna… veliko mi to pomeni. Včasih sem veliko prišparala imela devizno knjižico sedaj pa minus na aktivi. Vsak mesec mi mož polaga na račun, kar mi tudi očita in se pogosto tudi kregava zaradi denarja. Za otroka ne poznam besede ne kar si želi skoraj vse tudi dobi. Rada bi drugače počela in kaj prišparala, ker se bojim, da se kaj zgodi in nimam denarja. Mislim, da mi tudi to kvari malo samozavest. Sem rastla v revni družini, kjer ni bilo dosti denarja. Po 15 letom sem vedno delala med počitnicami in z svojo štipendijo tudi živela. Moja mama tudi ne zna ravnati z denarjem si kupi tudi nepotrebne stvari potem pa nima za kruh.
Rada bi bila bolj skromna, pa vendar mi veliko pomeni, če sem lepo oblečena, modna, urejena…. in seveda to tudi veliko stane.
Mi lahko daste kakšen pozitiven nasvet. Ali mislite, da sem zasvojena z nakupovanjem?
Lep dan še naprej.

Spoštovana Sana,
do zasvojenosti z nakupovanjem vam še precej manjka, za začetek reciva, da imate hudo tolerantnega ali pa zelo premožnega moža, sicer bi se vašim nakupom že odločneje postavil po robu in ne bi le negodoval.V načelu je tako, da predstavlja vsak, še tako majhen nakup prijetno doživetje in gledano s tega stališča očitno pogrešate siceršnjih prijetnosti v življenju, ali pa uresničenja tistih želja, ki ste jih zaradi njihove zahtevnosti doslej odlagali.Tu mislim pretežno na vaše družinske čustvene razmere; predvsem nudite otroku več svojega časa in manj daril, moža vprašajte kaj je tisto, kar on pri vas ceni in se potrudite to okrepiti.
Zelo pomembno je, da začnete voditi evidenco izdatkov, se pravi, da beležite naziv in ceno kupljenih predmetov za vsak dan in ob koncu meseca seštejte ves znesek.Koristno bo, če boste sproti ločevali zneske nakupov za lastno uporabo in zneske za gospodinjstvo.Po nekaj mesecih boste lahko samospoštovanje črpali iz lastnega napredka.

Mogoče imate preveč časa , kupite si kakšen bickl in ko vas bo zagrabila nakupovalna mrzlica, se odpeljite v naravo in zacutili boste, da ja se kaj več vrednega ,kot le denar ,pa ce tudi dobiš za to srebrnino.ROSKOsana je pisal/pisala:
>
> Najprej vas lepo pozdravljam. Moj problem pa je v tem, da
> zapravljam preveč. Moj osebni dohodek znaša 150.000, mesečno
> pa porabim 200.000. Imam družino, račune plačuje mož ta denar
> zapravim za hrano, obleke, kozmetičarka … zelo mi je všeč
> tudi nakit, srečo imam da mi je všeč srebro, da ni tako
> drago. Če si nekaj zaželim si tudi kupim, če mi je nekaj všeč
> storim isto si kupim in ne razmišljam o denarju. Mogoče je
> problem tudi v tem, da kupujem vse z kartico in nimam občutka
> z denarjem. Rada bi nehala zašpravljat, že velikokrat sem
> poskusila, pa me je vedno zapeljalo, ko sem videla kaj
> lepega. Rada sem urejena, lepa, moderna… veliko mi to
> pomeni. Včasih sem veliko prišparala imela devizno knjižico
> sedaj pa minus na aktivi. Vsak mesec mi mož polaga na račun,
> kar mi tudi očita in se pogosto tudi kregava zaradi denarja.
> Za otroka ne poznam besede ne kar si želi skoraj vse tudi
> dobi. Rada bi drugače počela in kaj prišparala, ker se bojim,
> da se kaj zgodi in nimam denarja. Mislim, da mi tudi to kvari
> malo samozavest. Sem rastla v revni družini, kjer ni bilo
> dosti denarja. Po 15 letom sem vedno delala med počitnicami
> in z svojo štipendijo tudi živela. Moja mama tudi ne zna
> ravnati z denarjem si kupi tudi nepotrebne stvari potem pa
> nima za kruh.
> Rada bi bila bolj skromna, pa vendar mi veliko pomeni, če sem
> lepo oblečena, modna, urejena…. in seveda to tudi veliko
> stane.
> Mi lahko daste kakšen pozitiven nasvet. Ali mislite, da sem
> zasvojena z nakupovanjem?
> Lep dan še naprej.

dodal bi samo nasvet glede otrok in tega da jim kupite vse, kar si pozelijo:
use lepo in prav da jim dosti nudite, toda tega se otrok navadi, in se bolj obcuti pomanjkanje kot drugace.
NE POZABITE JIH NAVADITI TUDI TRDO DELATI, SAJ BO DRUGACE SKOK IZ OTROSTVA V ODRASLOST BOLEC !!!
klosarju ne daj ribe, temvec ga nauci ribe lovit! (slab primer, samo vseeno)

New Report

Close