Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Zakaj je tretji otrok pika na i?

Zakaj je tretji otrok pika na i?

Motiš se, tretji otrok je za to, ker si ga pač želimo.

Midva imava enega, želiva si tri, morda bo po tretjem želja po četrtem itd. Me prav en drek briga kaj si kdo o tem misli, poskuša pa mi naj raje nič reči glede mojih otrok, ker tukaj pa pride trenutek obžalovanja za izrečene besede.
Pa…brigajte se za sebe, ker življenje je preveč kompleksno in kar hitro zmanjka časa za druge.

LP

Veliko družin poznam s tremi otroki, samo za eno vem, da je s tretjim hotela rešiti ponesrečen zakon, pa je šla kljub temu narazen. Tako, da je tvoja trditev kr neki. Po moje si jih veliko več želi imeti tri otroke, kot si jih v današnjih razmerah upa.

Se mi zdi žalostno, da lahko nekateri tako razpravljate – in to o otrocih – kot bi bili predmeti!
Samo še toliko, ker vas je lahko mnoge sram – pazite, da ne boste kdaj pred svojimi otroki izrekli, da so bili napaka in da so na svetu, ker…
Jih kar nekaj poznam, ki so danes odrasli, pa so jim starsi to tudi odkrito povedali. Kar zmrazi, ce pomislim, kako so se takrat pocutili.Res vas je nekatere lahko sram.

naša tretja je bila zelo zaželjena in načrtovana, presenetil je prvi:)

Narava naredi tako, saj gre tu res samo za nagon po potomcih ki je pri enih ženskah močnejši, pri drugih šibkejši. Za moške je pa itak znano, da se jih večina ne obremenjuje s številom otrok, saj jih rodi ženska, zanje skrbi ženska in še za moža skrbi žena, mož je pa “veliko v službi” da prinese denar-kolikor ga prinese, potem pa rabi sprostitev v krogu prijateljev, zvečer pa še kompleten žena servis.Tako je to.

Če na to pristaneš.:)) Jaz s takim moškim ne bi imela niti enega otroka. Oziroma niti z njim ne bi bila, ker bi še on bil otrok.

Drugače pa imajo tako ženske kot moški nagon po potomcih oz. željo po njih ali pa (oboji) tega nimajo.

“Imam občutek, da je tretji otrok nekakšna želja po dokazovanju in potrjevanju trdnosti družine in zakona partnerja. Predvsem pred drugimi.
Seveda, razen če se ne zalomi.”

“Tretji je ponavadi nenačrtovan in bolj napaka, kot kaj drugega.”

Hudoooooo :((((

Enim gre pa res slabo, da takole razmišljate…

New Report

Close