Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Za mame najstnikov … prvi seks

Za mame najstnikov … prvi seks

se strinjam, sam en mi pol domov prijokat, ko / če bo noseča al pa imela kakšno spolno bolezen. to me kot starša pol tut nič ne briga, a ne. :)))

Očitno bo idealna MONovka čez par let pričakovala, da jo otroci na prvi seks še zraven povabijo kot svetovalko.

Ni mi povedal, sem pa vedela takoj naslednji dan, ko so mu krokodilčki skakali iz oči 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Jst sem prvič pri 19 (stara sem 24), sem pa imela fanta (starejšega) že dve leti. Mama sicer ni zvedela kdaj sem prvič je bila pa zelo presenečena, ker je mislila, da sem že prej. Zvedla pa je za to, ker sem imela zelo močan himen in so mi ga pod narkozo predrli. (videla je napisano na napotnici in mi je nato še izrazila svoje začudenje).

Danes pa je toliko vsega eksplicitnega o spolnosti, da se včasih že jaz počutim, da me totalno bombardirajo s spolnostjo kaj šele nekdo, ki se je začel dobro spoznavati, se išče in ima npr. slabo samopodobo.
Kot starš bi rada svojemu otroku dala jasno vedeti, da s spolnostjo ni nič narobe in da je čisto naravno, da prične s seksom takrat, ko se mu zdi, da je za to pripravljen… pa tudi to, da se mu ni potrebno dokazovati na takšen način pred družbo.

jaz nisem doma povedala. ne glede na odnose v družini, mislim, da je potrebno spoštovat neko zasebnost. koneckoncev tudi jaz mojih staršev ne sprašujem kdaj gresta pa onadva v akcijo. ravno zato, mi niti pod razno ni padlo na misel, da bi to razglašala staršem. so pa še kar dolgo mislili da sem devica, mogoče še celo do nedavnega:-D pa čeprav sem že nekaj stara:-D

Jaz pa sem preprosto vedela kdaj je prvič,ne me vprašat kako,ampak sem vedela. Ni mi zanikala, ko sem jo kar direkt vprašala,če je. Ni pa hotela deliti občutke z mano. Sem jo pa tako j prfočkala pri G,da ne bi bilo kakega prehitrega vnučka.

Jaz sem mnenja da se ne sme sexat do poroke ali zaroke. pa ne mislt da sm zj neki veren ali pa staromoden itd. Ne nisem. Sam a ni bolš da prvič sexas z osebo s katero si zelis deliti zivljenje??
Moje mnenje.

NE, ni bolš. Še avto prej sprobaš, preden ga kupiš, a ženske al pa moškega pa ne bi? A nej se poročim, pol pa nej ugotovim, da mu ne stoji dobr al pa da mu že po 30 sekundah pride???

Hvala lepa, rajš prej sprobam zadeve:)))

Ravno te dni sem se o teh stvareh pogovarjala s svojim sinom, ki končuje najstniška leta, pa ni spolno aktiven. Mislim, da pa večina njegovih vrstnikov že je. Pravzaprav je ta meja pri vsakemu malo drugačna-celo za najbolj pridne punčke včasih zveš najbolj razvratne stvari.
Edino kar je je dobro, da vedo v kaj in s kom se spuščajo….

ja in kvA zdej jz sm že fukal pri 12 sej to ni nč

mi se o tem že od majhnega pogovarjamo,… seveda starosti primerno

tudi jaz sem prvič pri 12letih

moja hčera mi pa posname video kak sexata pol pa si ga ogledam in jima svetujem. to se mi zdi prava odločitev. ko sva mi2 sexsala z možem je bila ona skrita v omari in naju je zalotla in ni blo prav nič hudo. zanimal jo je moževpenis in pustila sva ji da si ga ogleda in potipa

lp

…moji mami, da je bila z mano vedno dovolj odprta, da sem se lahko o vsem pogovarjala z njo. ko sem imela prvega fanta, sva se pogovarjali tudi o spolnosti, pomagala mi je pri izbiri ginekologinje in kontracepcije – ker je zagovarjala preventivo pred kurativo. in ja, sem ji tudi povedala, ko je bilo prvič, nekih podrobnosti pa seveda nisem delila. in bila sem vesela, da imam nekoga, na katerega se lahko zanesem ob takšnih in drugačnih vprašanjih.
mislim, da bi takšen pristop morale imeti vse mame in tudi jaz si želim takšen odnos s svojo hčerko. danes pa je mladina dobesedno pokvarjena, razvajena in predvsem nerazgledana in ozkogleda. čeprav še sama spadam med mlajšo populacijo, naša generacija ni bila takšna – še zdaleč ne. sploh pa smo pri 13-ih izgledale kot 13-letnice in ne kot 20-letne pocestnice. današnjim staršem resnično primanjkuje časa za svoje otroke..
in potem beremo na forumu, ko najstnice sprašujejo, če lahko zanosijo samo od “drgnjenja”… meni se smilijo.

Oj
Jaz sem mama enemu sinu(19) in dvema hčerama(18 in 15).Tudi mi imamo pri nas doma zelo odprt odnos.
Starejša dva imata partnerja,za sina vem da je že,navsezadnje živita sedaj skupaj,ker študirata,za hčer ne vem,sicer me matra firbec,ampak spoštujem njeno zasebnost. Mlajša ma pa še čas :))

hahaha! vi pa ste optimistka. mislite da bo vaš sin čakal do poroke na prvi spolni odnos? res bi rad videl vaš obraz, ko ga boste zalotili med samozadovoljevanjem.

Hm, stara sem 14-let, ja ne se čudit tudi mi vemo za ta forum 😉 No glede na to, da toliko sprašujete o teh zadevah vam lahko pojasnim; Pustite “otroku” intimnost in zasebnost. Svojemu najstniku ne solite pameti z vašimi nasveti, če vidite, da jih ne želi. Prav je, da to ni tabu tema in, da najstnik ve vse kar mora za začetek vedeti. Ostalo mu prepustite, naj sami odkrijemo čudovitost prvega sex-a, ni treba, da gre vse po “pravilih”. Pustite najstniku, da se vam sam zaupa.

Jaz sem stara 15-let in se popolnoma strinjam z someone.♥ Okej vi ste pa res u glavo zabiti in čist oprostite izrazu fuknjeni starši. Če vm torej vaša hči na primer ne bo povedala za njen prvi seks ji vi ne boste pomagal, če bo nezaželeno noseča al pa bo imela kako spolno bolezen.???!!! Fak amak pomislte nase, ste vi tut staršem svojim povedala aaa.?? Sam nase eni mislte ej resno. To ste recimo napisal vi katarina73; ”se strinjam, sam en mi pol domov prijokat, ko / če bo noseča al pa imela kakšno spolno bolezen. to me kot starša pol tut nič ne briga, a ne. :)))”

nayaa-oprosti amapk vi ste pa direkt za u Ljubljana-Polje, mislm, da hčerka tipa in gleda tiča od svojga fotra.?? Pa da snema svoj seks in pol to vm kaže.? Če mene vprašate si si to lepo izmislila…

imam hčerko staro 16 let. prejšnji teden sem jo zalotila v njeni sobi s fantom, ki ga nisem poznala. bila sem šokirana in ko je prišel mož takoj za mano, ga je nagnal ven. hčer nama je zamerila in je še zdaj jezna na naju. rada bi se pogovorila z njo, vendar noče. je moj mož morda pretiraval? verjamem, da ji je nelagodno, ampak tudi meni je .. naivna sem bila, lahko bi vedela da je mladina dandanes malce umazana. res nevem kaj naredit .. prosim, vsi nasveti dobrodošli!

boge mamice ko mislijo kako pridne hčere imajo pri 15/16/16 itd letih, sploh tiste ki hodijo v gimnazije to se najbolj žgejo. Iz leta v leto vedno mlajši sexajo in tu ne morete nič, Boljše da sexajo( seveda z kondomom) koda se drogirajo in opijajo..

New Report

Close